Saturday, August 4, 2007

* Protokoly :wyklad 13-ty

PROTOKÓL No. 13

POTRZEBA CHLEBA POWSZEDNIEGO

Potrzeba chleba powszedniego zmusza gojów do milczenia i do zostania naszymi uleglymi slugami. Agenci sposród nich przyjeci do naszej prasy beda w mysl rozkazów naszych rozpisywali się o tym, co według nas będzie nieodpowiednie do oglaszania bezposredniego w dokumentach urzedowych, my zas tymczasem korzystajac z podjetej dyskusji przeprowadzimy zarządzenia pozadane i ofiarujemy je ogólowi, jako fakt dokonany. Nikt nie osmieli się domagac odwolania rzeczy juz przesadzonej tym więcej, że przedstawimy ja jako ulepszenie.
Jednoczesnie prasa zwróci umysly w kierunku nowych spraw.


KWESTIE POLITYCZNE

Nauczylismy wszak ludzi szukania wiecznie czegos nowego. Do dyskusji nad tymi sprawami nowymi rzuca się bezmózgowi kierownicy losów niezdolni dotychczas pojac, że nie maja wyobrazenia o tym, do czego sie biora. Kwestie polityki dostepne sa wyłącznie dla twórców i kierowników jej w ciagu wielu wieków. że wszystkiego tego stanie się widoczne, ze ubiegajac się o zdanie tlumu, ustawimy bieg nowego mechanizmu. Mozecie zauwazyc, że szukamy niejako uznania nie dla czynów, lecz dla slów wygloszonych przez nas w danej kwestii. Glosimy stale, że mysla kierownicza, naszych poczynan jest nadzieja, a nawet pewnosc sluzenia dobru powszechnemu.

SPRAWY PRZEMYSLOWE

Aby odciagnac ludzi zbyt niespokojnych od debatowania nad kwestiami politycznymi rzekomo przeprowadzamy obecnie nowe zagadnienia, a mianowicie - sprawy przemysłowe. Niech sobie szaleja na tym terenie. Masy zgadzaja się na próznowanie, na odpoczynek po rzekomej dzialalnosci politycznej, (której nauczylismy ich, aby przy pomocy tego walczyc przeciwko rządom gojów), - jedynie pod warunkiem posiadania nowego zajecia, zawierajacego, jak to im wskazujemy, również tresc polityczna. !!!!!!!!

UCIECHY - DOMY LUDOWE

W obawie, że ludzie owi sami dojda do jakis wniosków, odwracamy ich uwage przy pomocy uciech, zabaw, namietnosci, domów ludowych. Nie - zadługo przy posrednictwie prasy zaczniemy oglaszac konkursy w dziedzinie sztuki, sportu wszelakiego rodzaju: sporty te odwróca ostatecznie umysly od kwestii, w których zakresię musielibyśmy walczyc z nimi. Odzwyczaiwszy się stopniowo coraz więcej od myslenia samodzielnego, ludzie zaczna rozmawiac z nami w uniesieniu, bowiem my jedynie zaczniemy propagowac nowe kierunki mysli za posrednictwem takich, rzecz prosta osób z którymi o solidaryzowanie się możemy byc pomawiani.

„PRAWDA JEST JEDNA"

Rola utopistów liberalnych będzie ostatecznie ukonczona, kiedy wladza nasza zyska uznanie. Do tej chwili prżydadzą się nam bardzo. W mysl tego będziemy jeszcze zwracali umysly w kierunku wszystkich fantastycznych wymyslonych teorii, rzekomo nowych i postepowych. Wszak z zupelnym powodzeniem zawrócilismy postepem bez mózgu glowy gojów i nie ma wsród nich ani jednego rozumiejacego, że wyraz ten, o ile nie dotyczy wynalazków materialnych, nie ma nic wspólnego z prawda, bo ta jest jedna i nie ma w niej miejsca dla postepu. Postep jako idea falszywa, sluzy do zagmatwania prawdy, by nikt nie znalazl jej prócz nas, którzy jej strzezemy.

WIELKIE PROBLEMATY

Kiedy juz obejmiemy władzę, mówcy nasi beda glosili wielkie problemy, któreby poruszaly cala ludzkosc w tym celu, by koniec konców uznala nasze dobroczynne rządy. Któz wówczas podejrzewac może, że wszystkie problematy owe były przez nas dobrane w mysl planu politycznego, którego nikt nie mógl odgadnac w ciagu wieków.

No comments: