Monday, August 13, 2007

Komentarzy do "Protokolow"-czesc II

II
Żydzi a Polska - Wyjatkowe prawa zapewnione żydom w Traktacie pokojowym. -- Skad zazartosc i zajadlosc Żydów przeciw Polsce. Wszechświatowa kampania. - Plan akcji zrozumialy na tle „Protokólów"

Odkad sprawa polska stala się przedmiotem miedzynarodowej dyskusji i odkad Niepodleglosc Polski zostala ogloszona, zauwazyc było można nagly i niczym nie wytlumaczony rozrost antypatii żydowskich przeciw Polsce.
Polska przez długie wieki była schronieniem dla żydów. Przesladowani we wszystkich krajach uciekali oni do Polski, gdzie znajdowali spokojny przytulek, opieke prawna i moznosc odprawiania swych praktyk religijnych. W Polsce nie palono ich na stosach, nie poddawano torturom inkwizycji, to tez żydzi uważali Polske za raj ziemski.


O ile nam wiadomo w miedzynarodowym planie Spiskowców nie było wówczas jeszcze wzmianki o Polsce, bo Polska lezala powalona, slaba, nie liczono się nia na wielkiej arenie polityki miedzynarodowej.

Ale Polska powstala z martwych, stala się znów czynnikiem we wszechświatowej polityce. I oto jestesmy swiadkami naglego i gwaltownego rozwydrzenia żydowskiej propagandy przeciw Polsce we wszystkich krajach świata?
Skad ta nagla nienawiść i jakiej jej uzasadnienie?
Przede wszystkim powstanie Polski, wchodzacej klinem miedzy dwie najpotezniejsze placówki.
Spiskowców, było tym ostatnim bardzo nie na reke. Po drugie odrodzenie Polski wprowadzalo do grona narodów chrzescijańskich, które zwalczaja jedna więcej jednostke państwowa, na pozór może nie bardzo potezna, w rzeczywistosci jednak bardzo niebezpieczna dla Żydów. A niebezpieczna jest dla nich Polska dlatego, że ze wszystkich bodaj narodów Europy jest ta Polska najbardziej chrzescijańska. Nie wiodla Ona nigdy zadnych wojen zaborczych, nie prześladowala zadnych ras ani wierzen, powodowala się w swym zyciu politycznym i spolecznym przede wszystkim chrzescijańska zasada milosci blizniego.


Powstanie Polski Niepodleglej było srogim ciosem dla Spiskowców dla dwóch wyzej wymienionych powodów, do których jednakowoz przyznawac się nie mogłi przed światem. To tez trzeba było wynalezc jakis pozór, jakis pretekst dla umotywowania wrogiego stanowiska, zajetego przez miedzynarodowe żydostwo wobec Polski tak na Konferencji Pokojowej jak i w prasię zagranicznej.
I oto wynaleziono ohydna bajke o pogromach żydów w Polsce. Ze pogromów tych nie było o tym wie kazdy Polak, o tym zaświadczyłi wszyscy bezinteresowni obcokrajowcy, którzy stosunki te badali w Polsce. Nie mniej basnie o pogromach nie ustaly.


Nie ulega najmniejszej kwestii, że w zawierusze wojennej żydów; niewatpliwie niejeden z nich zostal poturbowany. Nie ulega tez najmniejszej kwestii, że ludność Polski jest nieprzyjaznie dla Żydów usposobiona i ze ta nieprzyjazn jest doskonale uzasadniona. Żydzi jako lichwiarze wyzyskiwali uboga ludność wiejska juz przed wojna; żydzi -- litwacy, schroniwszy się z prześladowujacej ich Rosji do Polski, laczyli się z wrogami Polski - - Moskalami we wspólnej akcji. Podczas wojny, żydzi znowu szli reka w reke z Niemcami przeciwko Polsce, wyslugiwali się im jako szpiedzy i donosiciele i za ich sprawa niejeden polski patriota dostal się do wiezienia albo na stryczek. Żydzi tez podczas austiacko-niemieckiej okupacji pochwycili w swoje rece wszystkie dostawy wojskowe dla naszych wrogów i w tym charakterze lupili i niszczyli Polske bez litości.

W kazdym innym kraju taka dzialalnosc żydów byłaby się spotkala ze straszliwym odwetem że strony ludnośći. W Polsce jednak nie przyszlo do zadnych pogromów, do zadnej krwawej zemsty, która przecięż acz nie moralnie to jednak psychologicznie, byłaby zupelnie uzasadniona. W dodatku od wybuchu bolszewickiej rewolucji, a więcej jeszcze od nastania bolszewickich rządów we wschodnim sasiedztwie Polski zauwazyc było można wsród żydów w Polsce bardzo dazenie ku Sowietom.
Ogromnie wielka ilosc żydów w Polsce okazala zupelny brak polskiego poczucia obywatelskiego i polskiego patriotyzmu. Wielu z nich było wprost zdrajcami Polski, jak się to okazalo w czasię ostatniego najazdu bolszewickiego, kiedy to żydzi w niektórych częśćiach kraju uzbroiwszy sie, przechodzili na strone bolszewików.

Pewien general polski ukazujac zagranicznym dziennikarzom chmare żydów miejscowych, którzy przeszli na strone Sowietów a których on nastepnie wzial do niewoli, rzekl: „Według prawa móglbym ich wszystkich rozstrzelac, bo to sa zdrajcy. Wypuszczam ich jednak na wolność, bo gdybym ich rozstrzelal, to w prasię zagranicznej rozeszlaby się pogloska o pogromie dokonanym przez armie polska."


Żydzi w Polsce bardzo lekko odpokutowali za przewinienia i grzechy popelnione przez nich wobec Polski. A pokuta ta była tak lekka własnie dlatego, że naród polski nie jest msciwy, że przebacza nawet tam, gdzie kazdy inny naród cywilizowany byłby bezlitośnie wymierzyl sprawiedliwosc winowajcom.
Zadnych pogromów w Polsce nie było. A tych kilkuset żydów (280 według raportu Margenthaua) to ofiary zamieszek, które nie mialy zgola zadnego rasowego, ale tylko ekonomiczny charakter.
W pismach żydowskich rozpisywali się rozmaici polakozerczy korespondenci o targaniu o obcinaniu bród żydowskich przez żolnierzy polskich. Nie watpimy, że niejeden polski żolnierz niejednokrotnie żyda za brode wytargal; nie watpimy, że niejednemu brode obcieto, ale równoczesnie sadzimy, ze był to stosunkowo lagodny objaw uzasadnionej niecheci, zwlaszcza w czasach wojennych, w których od prostego żolnierza nie podobna spodziewac się wersalskich obyczajów.

Prasa zagraniczna, jak wiadomo, w znacznej częśći pozostajaca pod kontrola żydowska, rozdmuchala ty wypadki do nieslychanych rozmiarów i na tym tle stworzyla legende o pogromach żydowskich w Polsce. Legenda ta to ohydne oszczerstwo - ale zarazem to tylko część programu miedzynarodowych Spiskowców - to tylko dalszy ciag obracania w czyn planu „protokolów".

Akcja przeciw Polsce rozpoczela się juz podczas Konferencji Pokojowej w Paryzu. Tam to żydzi, którzy do stolicy nad Sekwana przysłali byłi potezna deklaracje, wymogłi na Aliantach, że ci zmusili Polske do podpisania specjalnego traktatu, nadajacego Żydom w Polsce, specjalne, nieslychane wprost prawa i przywileje.

Dr Dillon, jeden z najwybitniejszych i najglebszych dziennikarzy świata, w ksiazce swej pod tytulem „The inside Story of the Peace Conference" ( Za kulisami Konferencji Pokojowej) powiada, że znaczna ilosc delegatów wierzyla, że „poza plecami Anglosasów byly wpływy żydowskie". A dalej ; „Odkad światem rządzic beda Anglo-Saskie narody, które znowu ulegac beda żywiołom żydowskim". (patrz str. 106, 107 amerykanskiego wydania ksiazki Dillona).
Oto doslowny tekst dwóch artykulów tego nieslychanego, dodatkowego traktatu, który narzucony zostal Polsce bezposrednio przez Aliantów, posrednio zas przez wpływy wszechpoteznego miedzynarodowego Judaizmu:

Artykul 9 - „Poland will provide in the public educational system i towns and districts in which a considerable proportion of Polish speech are residents adequate facilities for ensuring that in the primary schools the instretion shall be given to the children of such nationals trough the medium of their own language. This provision shall not teaching of Polish language obligatory in the said shools.
In towns and district where there is a considerable proportion o f Polish nationals belonging to racial, religious or linguistic minorities, these minorities shall be assured an equitable share in the enjoyment and application of the sums which may be provided out of the public finds under the State, municipal or other budget, for educational, religious or charitable purposes.
The provision of this article shall apply to Polish citizens of German speech only in that part of Poland, which was German teritory on August 1, 1914.

W skrocie :Artykul 9 nakazuje rzadowi poslkiem utworzenie i finasowanie szkol zydowskich tam gdzie sa skupiska ludnosci zydowskiej I ZAKAZUJE WPROWADZANIA JEZYKA POLSKIEGO JAKO OBOWIAZKOWEGO W TYCH SZKOLACH !!!-przyp moj.-Jerzy

Artykul 10 - Educational Committiees appointed locally by the Jewish Committees of Poland will, subject to the general control of the State, provide for distribution of the proportional share of the public funds allocated to the Jewish schools in accordance with Article 9, and for the organization and management of these schools.

The provisions of Article 9 cinserning the use of language in schools shall apply to these schools".

Artykuly te to daleko więcej anizeli zapewnienie żydom równosci wobec prawa, - to raczej wprowadzenie zupelnie nowego pierwiastka w dziedzine prawa miedzynarodowego, to utworzenie państwa w państwie, to utworzenie jednostki prawno-panstowej, której przyznaje się prawo dochodzenia jej zadan wbrew i przeciw rządowi narodowemu.
Nie potrzeba byc bardzo przenikliwym aby się domyslic, że ponad tymi prawami wyjatkowymi, ponad tymi przywilejami nieslychanymi dla żydów w Polsce unosi się ten sam duch opiekunczy, który czarne swoje skrżydla roztacza na Liga Narodów.


Ale Niewidziałne Mocarstwo miedzynarodowe nie zadowolilo się wymuszaniem owego niesprawiedliwego traktatu nie zadowolilo się wymuszeniem owego niesprawiedliwego traktatu na Polsce. Kampania przeciw Polsce nie ustala; snac obawialo się Ono jeszcze, że Polska i z tym dodatkiem przewieszonym do jej umów miedzynarodowych jak sledz popielcowy, będzie za silna, za niebezpieczna, bo zanadto chrzescijańska. Kiedy zwycięskie wojska polskie posunely się z wiosna ku dawnym granicom Rzeczypspolitej, miedzynarodowy Judaizm rozpoczal w prasię calego świata nagonke przeciw Polsce oskarzajac ja o imperialistyczne zachcianki na niekorzysc nieszczesliwej i ucisnionej bolszewickiej Rosji. I ci sami ludzie, którzy niegdys lubili ubierac się w toge liberalizmu i w teoretycznym natchnieniu prawili o zbrodni miedzynarodowej, która były trzy rozbiory Polski, nagle zaczeli Polsce zarzucac, że zaborczo wdziera się w rdzenne rosyjskie krainy. Oczywiscie liberalizm ich z żydowskiego plynacy natchnienia i dziś żydowskiej, subtelnej sympatii dla dziś żydowskiej Rosji ulegal.

Na wszystkie oszczerstwa o krzywdach dziejacych się żydom w Polsce nie warto i bezskutecznym byłoby odpowiadac. Daty i argumenty na nic się tu nie zdadzą, bo Niewidziałne Mocarstwo wie doskonale, że żydom w Polsce zadna krzywda się nie dziala. Chociazby wydano tysiące ksiazek, udowadniajacych czarno na bialym, że w Polsce pogromów nie było, to wrogowie nasi i tak opowiadaniami o tych pogromach zapelniac beda dalej prase calego, bo wszystkie srodki sa dla nich dobre, jesli tylko sluzyc moga do celu, którym Polska wbila się miedzy Niemcy a Rosje - do celu, którym jest zgnebienie i zniszczenie najbardziej chrzescijańskiego państwa w Europie - Polski.

No comments: