Monday, August 13, 2007

Pare slow komentarza

Komentarz ponizszy byl czescia przedwojennego polskiego wydania.


"OBJASNIENIA I KOMENTARZE DO

PROTOKÓLÓW

I
Dlaczego Protokoly Mędrców Syjonu uważać nalezy za autentyczne. - Zgodnosc zapowiedzianego planu z wypadkami w Rosji - Przewrót rosyjski.


Zanim przejdziemy do rozpatrywania wielu uderzajacych zgodnosci miedzynarodowego spisku żydowskiego z planem Protokólów, przypatrzmy sie przede wszystkim tej bijacej w oczy zgodnosci, która wystepuje na tle wypadków rosyjskich ostatniej doby. Kto jest ojcem duchowym bolszewizmu? Kto wprowadzil bolszewizm do Rosji i kto kieruje tym bolszewizmem w tym rozpadajacym się państwie carów. Żydzi w wielu tutejszych pismach staraja się zbalamucic amerykanska opinie publiczna przeczac, jakoby żywioł żydowski gral dominujaca role w Sowdepii.
Jedyna skuteczna, miazdzaca wprost odpowiedzia na te wykrety jest imienna lista komisarzy bolszewickich, w których rekach spoczywa obecnie rząd w Rosji.

Uzywane nazwisko Prawdziwe nazwisko Narodowosc
Trotzky Bronstein Żyd
Stieklow Nachamkes Żyd
Martow Cederbaum Żyd
Zinowjew Apfelbaum Żyd
Guiew Drapkin Żyd
Kamieniow Rosenfeld Żyd
Suchanow Gimmer Żyd
Sagerski Krachman Żyd
Bogdanow Silberstein Żyd
Giedrojew Goldman Żyd
Uryckij Radomylski Żyd
Wolodarski Cohen Żyd
Swierdlow Nazwisko prawdziwe Żyd
Kamkow Katz Żyd
Ganeckij Forstenberg Żyd
Dan Hurewicz Żyd
Mieszkowskij Goldberg Żyd
Parwus Heifant Żyd
Riazanow Goldenbach Żyd
Martynow Zymbar Żyd
Czernomorskij Czernomodnik Żyd
Piatnickij Zewin Żyd
Abrahamowicz Rein Żyd
Solacew Kleichman Żyd
Zwiezdicz Fonstein Żyd
Radek Sobelsohn Żyd
Litwinow Finkelstein Żyd
Makiakowskij Rosenblum Żyd
Lapinskij Lewinsohn Żyd
Bobrew Natalsohn Żyd
Akselrod Ortodoks Żyd
Garyn Harfeld Żyd
Glazunow Schulze Żyd
Joffe prawdziwe nazwisko Żyd
Lebiediewa Simon Żydówka
Kaminski Hoffman Żyd
Naut Hinzburg Żyd
Zagorski Krachmalnik Żyd
Izgojew Goldman Żyd
Wladymirow Feldman Żyd
Bunakow Fundameatski Żyd
Manuilski prawdziwe nazwisko Żyd
Laryn Lurje Żyd

Zaprzeczac faktowi, że bolszewizm jest kontrolowany przez żydów jest poprostu nonsensem. Jeżeli w Rosji 90 procent komisarzy bolszewickiej to Żydzi, Jeżeli dyktatorem bolszewickiej rewolucji na Wegrzech był Żyd Bela Kun ( prawdziwe nazwisko Moryc Kohn), Jeżeli podczas tej rewolucji w państwie posiadajacym ludność 95% chrzescijańska na 10 ministrów było 8 Żydów, jesli wezmiemy pod uwage, że przywódcami bolszewizmu w Niemczech byli Żydzi : Karol Libknecht i Róza Luxemburg, jesli zastanowimy się nad tym, że amerykanski socjalizm zgola nie tajacy swych sympatii do bolszewizmu jest niemal wyłącznie kierowany przez Żydów - to doprawdy trzeba byc slepym albo co najmniej slepo uprzedzonym, aby nie wierzyc i nie widziec skad bolszewizm plynie i komu sluzy jako narzedzie. Mówimy „za narzedzie", bo z protokolów obrad Mędrców Syjonu jest widocznym, że państwo żydowskie do którego ustanowienia spisek ów zmierza, zgola nie będzie bolszewickim ani wolnośćiowym, ani liberalnym. Ma to byc teokracja żydowska z królem samowladnym na czele, oddanym jednak pod dozór wtajemniczonych Mędrców. Zadnych parlamentów, zadnych rządów większości. Dla tych Medrcy Syjonu maja tylko pogarde: tlum jest glupi a rządy większości wioda do bezladu.

A uzycie hasel wolnośćiowych i radykalnych jako wedki na glupich Gojów - jest więcej niz perfidna ohyda... Jest w tym straszliwa tragedia tych mas chrzescijańskich, które daja się uniesc ponetnym hasłom i wierza w szczytne hasła wolnośći i postepu, a które zgola nie zdaja sobie sprawy, ze biegna w przepasc jak stado baranów. Tlumy te zrozumialy, że owe hasła chrzescijańskie równosci i bratniej milosci zostaly zatrute bakteria nienawiśći klasowej umieszczona w nich podstepnie przez żydowskich twórców nowoczesnego socjalizmu. Kto jest twórca socjalizmu? Jest ich dwóch: Ferdynand Lassallie i Karol Marx. Ferdynand Lassalle urodził się w 1825 r. we Wroclawiu z rodziców Żydów. Prowadzil on dziennik swoich przygód i spostrzezen. W dzienniku tym pod data 30 lipca 1840r., omawiajac sprawe „mordów rytualnych" poruszona wówczas w prasie i odpierajac zarzuty Żydom czynione Lassalle pisze... ale czas niebawem nadejdzie, kiedy w istocie zabierzemy się do krwi chrzescijańskiej. Aide toi et Ciel taidera /pomagaj sobie, a niebo ci dopomoże/. Kostki sa gotowe.

Wszystko zalezy teraz od gracza. Karol Marx również Żyd urodził się w roku 1818 w Niemczech w prowincji nadrenskiej. Autor Manifestu Komunistycznego i wlasciwy twórca obecnego socjalizmu. Jest on tez uważany przez bolszewików, którzy stawiaja mu w zniszczonych miastach rosyjskich pomniki. Libknecht starszy, również Żyd, socjalistyczny lider i długoletni powiernik Marxa pisze w swoich pamietnikach, że cale zycie Marxa było poswiecenie dzielu Zemsty. Jakiej zemsty? Na kim? Nie trudno się domyslec. Żydzi, którzy wystepuja z twierdzeniem, że nie uważaja się za naród, ale jedynie za wyznawców żydowskiej wiary w rzeczywistosci dzialaja w jednym tylko kierunku, za jedna sprawe walcza: za narodowa sprawe żydowska. Na tym własnie miedzynarodowym „kamuflazu" polega cala groza niebezpieczeństwa żydowskiego.

Cywilizacja chrzescijańska nie stoi w obecnosci jawnego przeciwnika, którego mogłaby zwalcząc otwartymi srodkami dozwolonymi przez te cywilizacje i etyke chrzescijańska, ale wobec wroga ukrytego, który wciaz zapewnia, ze wrogiem nie jest, a równoczesnie podziemnymi spiskami podkopuje istnienie chrzescijańskich spoleczenstw. Nie twierdzimy, że wszyscy Żydzi sa naszymi wrogami - owszem, jestesmy przekonani, że znaczna ich część nie wie wcale ci się swieci. Rzecz oczywista, że szatansko przebiegli spiskowcy sa zbyt madrzy by wtajemniczac masy żydowskie w misteria tak straszliwego spisku. Nie watpimy wcale, że jest mnóstwo Żydów, którzy uczciwie odnosza się do spoleczenstw, w których zyja i sumiennie spelniaja swe obowiazki jako obywatele państw do których przynaleza. Niemniej zarówno te Protokoly i ich sprawdzian w postaci wypadków zaszlych miedzy ich ogloszeniem a chwila obecna sa niezbitym dowodem, że chrzescijaństwu grozi niebezpieczny i potezny wróg. To tez niniejsza ksiazka ma byc zgola nawolywaniem do antysemityzmu, do nielegalnego wystepowania przeciw Żydom. Wprost przeciwnie. Chodzi w niej o to, by wykazac cala wyzszosc etyki chrzescijańskiej, według której cel nie uswieca srodków.

Ale równoczesnie zadaniem tej ksiazki jest otworzenie oczu tym, którzy dotad nie wierzyli albo naiwnie nie chcieli wierzyc. Stwierdzamy, wykazujemy niebezpieczeństwo a kazdy rozumny i logiczny czytelnik powinien z tych przeslanek wywnioskowac że kto nie chce utonac musi póki czas pomyslec o ratunku. A ratunek polega oczywiscie na wysilkach w uniemożliwieniu zakusów i poczynan wroga.
Jesli spiskowcy daza do demoralizacji spoleczenstw chrzescijańskich to nalezy im przeciwdzialac. Jesli chca oni zawladnac opinia publiczna - nie nalezy do tego wszelkimi silami dopuscic. Jesli budza nienawiśći klasowe - trzeba je lagodzic. Jesli podziemna droga daza do zwiekszenia krzywd i niesprawiedliwosci spolecznej trzeba temu tez przeciwdzialac. Etyce mówiacej „oko za oko, zab za zab" przeciwstawic trzeba wzniosla nauke Mistrza "Kochaj blizniego swego, jak siebie samego". Krzywd tych nie wyrówna i zlemu nie zapobiegnie socjalizm, twór etyki i duszy żydowskiej i slepe narzedzie w reku spiskowców uzyte dla ich celów. Najlepszym przykladem tej powolnośći socjalizmu w rekach tych, których kodeksem sa „Protokoly Obrad Mędrców Syjonu" jest historia ostatnich trzech lat Rosji. Historia ta to litera za litera, krok za krokiem, wypadek po wypadku -- wykonanie planu szatanskiego „Protokólów".

Rozbudzenie nienawiśći klasowych, wzajemne wymordowywanie się Chrzescijan, prześladowanie wszystkich wyznan oprócz religii żydowskiej. Zniszczenie politycznie i ekonomicznie poteznego niegdys państwa, zdemoralizowanie az do rozbestwienia szerokich mas, wreszcie objecie wladzy przez żydowskich spiskowców. A publiczna tajemnica jest, że tej pozornie anty kapitalistycznej rewolucji pomagali przede wszystkim milionerzy żydowscy w róznych krajach. Oczywiscie wiedzieli oni, że żydowskiemu kapitalowi nic nie zagraza w tej rewolucji, której ukrytym celem jest zniszczenie cywilizacji i wiary chrzescijańskiej. Wiadomo jest, że bolszewicy prześladuja prawosławnych jako chrzescijan, ze morduja popów i zniewazaja cerkwie w ohydny i bezwstydny sposób. Wiadomo jest jednak również, że szczególna opieka otaczaja synagogi i hedery żydowskie. W żydowskiej gazecie „Dzien" z dnia 24 czerwca 1919r. znajdowala się korespondencja europejska niejakiego N. Shiffin'a zatytulowana „Radosne wiesci z Rosji", w której korespondent donosil, że Syjonisci zorganizowali w calej Rosji kooperatywy żydowskie, subwencjonowane przez Sowiety, które tez przejely pod swój zarząd wszystkie szkoly żydowskie z jezykiem wykladowym hebrajskim. Szkoly te wcielone zostaly do organizacji publicznych szkól sowieckich.

Otóz zauwazyc tu nalezy, że jezyk hebrajski jest jezykiem czysto religijnym, w którym pisany jest Talmud. Żydzi hebrajskiego jezyka nigdy w potocznej mowie nie uzywaja. To tez hebrajski sluzyc może wyłącznie do religijnych studiów. A zatem bolszewicy oslaniaja swa opieka wyznanie mojzeszowe, podczas gdy równoczesnie zwalczaja religie katolicka i prawosławie.
Jak zas prześladuja chrzescijańskie wyznania, o tem przekonac się można z bardzo ciekawej broszury, która niedawno wyszla drukiem w Anglii pod tytulem „The Russian Chruch under the Boshwviks"- („Kosciól rosyjski pod bolszewikami"). Autor tej broszury, pop Sergiej Orlow, wykazuje ze bolszewicy wymordowali kilkunastu biskupów i kilkuset popów prawosławnych, ze wielu z nich pogrzebali zywcem, że zamykaja cerkwie, że zamieniaja je na teatrzyki, że na kazdym kroku obrazaja religijne uczucia ludnośći.

Oto malenka ilustracja tej wscieklej nienawiśći bolszewików do chrzescijaństwa, wyjeta z dziennika Times z 3 grudnia 1919r,; jest to opis wypadków w Odessię zajetej przez bolszewików: „Nastepnej niedzieli - pisze korespondent - po poludniu, przechodzilem przez ogród miejski, kiedy spostrzeglem grupe żolnierzy bolszewickich zniewazajacych Ikone, przedstawiajaca twarzy Chrystusa w Cierniowej Koronie.
Jeden żolnierz plul w obraz, podczas gdy jego towarzysze smiali się i krzyczeli z radosci. Potem podarli obraz na strzepy, tanczyli na nim i zdeptali go w bloto"

Bolszewicy w propagandzie swej staraja się wytlumaczyc ludziom nie widzacym dalej swego nosa, że bolszewizm, to wolność, to braterstwo, to postep. I w istocie postep to jest, ale jedynie w kierunku zrealizowania planu „Protokolów". O wolnośći w Swodepii mowy zadnej nie ma. Sowiety to najstraszniejsza tyrania i autokracja jaka świat widział. Samodzerzawie okrutne carów wraz z calym przelewem krwi przestepców politycznych, wraz z calym rozbestwieniem Ochrany, wraz z meczarniami lochów petropawlowskich i grozy katorgii syberyjskiej - samodzerzawie tych carów to dziecinna zabawka wobec autokratycznych rządów Lenina i Trotzkiego. Ale nie mogło byc inaczej, jesli wykonawcy bolszewiccy Protokolów trzymać się mieli przekazania w nich wymienionego: Cywilizacja nie może istniec bez bezwzględnego despotyzmu bo rządów nie moga sprawowac tlumy, ale ich przywódca, kimkolwiek by on byl"

Dzis patrzac na powalona przez bolszewików Rosje na tego niegdys olbrzymiego kolosa, nie podobna nie przypomniec sobie slów Pierwszego Protokólu:
„Haslem naszym jest Potega i Hipokryzja...Wyrazy - Wolnosc, Równosc, Braterstwo, gloszone przez agentów naszych slepych, sciagaly do szeregów naszych z calego świata legiony, które z zapalem niosly nasze sztandary. A tymczasem wyrazy te były to czerwie, toczace pomyslnosc Gojów, niszczace wszedzie pokój, spokojnosc, solidarnosc, burzace wszelkie podstawy ich państw..."
Straszliwe ziszczenie planu, straszliwe ziszczenie przepowiedni Protokólów!
A Rosja nie jest jedynym krajem, w którym te przepowiednie sie ziszczaja, aczkolwiek najdalej posunela się ona na tej drodze.

Wszedzie we wszystkich krajach widzimy to planowe, systematyczne koncentrowanie kapitalu w rekach żydowskich - wszedzie jestesmy swiadkami opanowywania prasy i opinii publicznej przez Żydów wszedzie tumani sie puste glowy demagogów i jeszcze bardziej puste ich słuchaczy i zwolenników hasłami nienawiśći klasowych - wszedzie rosnie demoralizacja i zepsucie i żądza zbytku, a równoczesnie niezadowolenie i rozgoryczenie.
Wszystko to sa objawy planowane i przepowiadane w Protokolach. Protokoly te wyszly na jaw kilkanascie lat temu, kiedy symptomy dziś wystepujace na ciele spoleczenstw nie były jeszcze tak wyrazne jak dzisiaj. Ale choroba, ale zarazek tkwily juz w ciele ludzkosci, bo praca spiskowców setek lat wstecz siega, swiadoma i celowa, nieublagana w swej bezwstydnej, szatanskiej logice.
Czy takie sprawdzenie przepowiedni, zgodne w tak drobnych szczególach, może byc dzielem przypadku?
Trzeba byc naiwnym dzieckiem, albo otumanionym, oglupialym do reszty bolszewikiem, by w taka przypadkowosc wierzyc. "

No comments: