Sunday, August 19, 2007

Reka reke...

Zgodnie z ostatnim artykułem z New York Times, amerykańscy podatnicy oddali ponad 77 miliardów dolarów żydowskiemu państwu Izraelowi od 1967 roku. Ten ogromny zdradliwy program amerykańskiego rządu faktycznie wynosi mniej więcej do 16,500 dolarów dla każdego Izraelczyka (mężczyzny, kobiety i dziecka). Większość tych pieniędzy jest rezultatem aktywności Państwowego Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu, który jest największym z 80 innych lobby żydowskich w Waszyngtonie.

Te lobby są zainteresowane uzyskaniem mandatów senatorów i kongresmanów, aby kontynuować politykę faworyzacji Izraela w amerykańskim rządzie. Na przykład, prezenty dla potencjalnych kandydatów z kadencji 1989-1990 wyniosły 8 milionów dolarów zgodnie z raportem Federalnej Komisji Wyborczej. W rezultacie tych łapówek Izrael dostał 10 miliardów dolarów pomocy w zeszłym roku. Rząd USA nie powiedział jak te pieniądze zostały wydane. Wszelka próba kontroli wydatków jest brana jako obraza przez izraelski rząd, który twierdzi, że powinniśmy trzymać nasze ręce z daleka od ich wewnętrznych spraw. Nasze ręce mają tylko jedno zadanie – dawać prezenty.

Ten jeden malutki Naród z 4 milionami ludzi otrzymuje jedną trzecią amerykańskiej pomocy zagranicznej, i kiedy pomoc dla Ameryki Środkowej i państw Afryki jest zmniejszana, pomoc dla Izraela ciągle rośnie. Wykres na dole pokazuje wojskową i gospodarczą pomoc dla Izraela zaczynając od napaści na ziemie arabskie w 1948 roku. Kolor czarny to pożyczki, a biały to dary. Wykres nie pokazuje innych typów pomocy, takich jak pomoc w transporcie, edukacji, obsługi medycznej itd.

No comments: