Tuesday, August 7, 2007

Protokoly:wyklad 15

PROTOKÓL No. 16

UNIESZKODLIWIENIE UNIWERSYTETÓW

Aby zniszczyc wszelkie sily zbrojne, oprócz naszej, unieszkodliwimy pierwszy stopien zbiorowosci, czyli uniwersytety, przeksztalciwszy je w kierunku nowym. Dyrekcje ich i profesorowie beda przygotowywani do zawodu swego przy pomocy tajnych szczególowych programów dzialania, od których nie beda mogłi odstepowac bezkarnie. Profesorowie beda mianowani ze szczególna oglednoscia i w zupelnosci zalezni od rządu. Z programu wykladów wykluczymy prawo państwowe, zarówno - jak i wszystko co dotyczy spraw politycznych, Nauki te beda wykladane niewielu dziesiatkom osób, wybranych z liczby wtajemniczonych dzieki wybitnym zdolnosciom. Uniwersytety nie powinny wypuszczac że swoich murów mlokosów smazacych plany konstytucji, jakby komedie albo tragedie, i zajmujacych się sprawami politycznymi, o których nawet ojcowie ich nie mieli nigdy najmniejszego pojecia. Niewlasciwie skierowane wtajemniczenie znaczej liczby osób w sprawy polityczne wytwarza utopistów i zlych poddanych, jak to sami możecie sprawdzic na przykladzie ogólnego wychowania gojów w tym kierunku. Dla nas było konieczne wprowadzenie do ich wychowania tych wszystkich zasad, które tak swietnie poderwaly ich ustrój. Kiedy obejmiemy władzę, wówczas usuniemy z wychowania wszelkie przedmioty, wywolujace zamet i uczynily z mlodziezy posluszne dzieci wladzy, przywiazane do wladzy, jako punktu oparcia i nadziei pokoju. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZASTAPIENIE KLASYCYZMU

Klasycyzm oraz wszelkie studia nad historia starozytna, zawierajaca więcej zlych, niz dobrych przykladów, zastapimy przez studia nad programem przyszlosci. Wykreslimy z pamieci ludzi wszystkie fakty z wieków minionych, niepozadane dla nas, pozostawiajac tylko te, które uwydatniaja wszelkie omylki rządów gojów. Nauka zycia praktycznego, ustroju obowiazujacego, stosunków wzajemnych miedzy ludzmi, unikania zlych przykladów egoistycznych, siejacych zaraze zla oraz wszelkie podobne kwestie o charakterze wychowawczym beda staly na czele programu wykladów, ulozonego według specjalnego planu dla kazdego. Nauczanie w zadnym razie nie będzie uogólniane. Podobne postawienie sprawy jest szczególnie wazne. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WYCHOWANIE I STAN

Kazdy stan spoleczny winien byc wychowany w scislym rozgraniczeniu odpowiednio do pracy i przeznaczenia. Geniusze przypadkowe zawsze umialy i beda umialy wslizgnac się do innych stanów. Zupelnym szalenstwem byloby dla tych wypadków nielicznych pozwalac wchodzic do szeregów cudzych ludziom bez zdolnosci, odbierajac stanowiska osobom odpowiednim z pochodzenia i zajecia. Wiecie sami jakie to dalo wyniki gojom, którzy dopuszczali do podobnie jaskrawego nonsensu.

REKLAMOWANIE WLADZY „KIEROWNIKA" W SZKOLACH

Chcac zeby wladca zajal pewne miejsce w sercach i umyslach poddanych, nalezy w czasię dzialalnosci jego prowadzic w szkolach i na placach publicznych wyklady o dzieląch jego, znaczeniu i wszystkich dobroczynnych zapoczatkowaniach.

SKASOWANIE WSZELKIEGO NAUCZANIA WOLNEGO

Skasujemy wszystkie nauczanie wolne. Mlodziez uczaca sie będzie miala prawo zbierania się wraz z rodzicami z zakladach naukowych niby w klubach. W czasię zebran tych w dni świateczne, profesorowie beda miewali odczyty rzekomo wolne, na temat stosunków ludzkich, o zasadach przykladu, o represjach, powstajacych na tle nieswiadomosci stosunków, wreszcie o filozofii nowych teorii, nieujawnionych jeszcze światu. Teorie te podniesiemy do znaczenia dogmatów wiary, jako stanowiace stopien przejsciowy do niej. Przedstawiwszy program dzialan naszych w terazniejszosci i przyszlosci, przeczytam wam podstawy tych teorii.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEPODLEGLOSC MYSLI

Wiedzac dzieki doswiadczeniu wielu wieków, że ludzie zyja i powoduja się ideami, że idee te sa wchlaniane za posrednictwem wychowania, dawanego z jednakowym powodzeniem ludziom wszelkiego wieku, przy uzyciu, rzecz prosta, odmiennych systemów, - polkniemy i skonfiskujemy na korzysc nasza ostatnie przejawy niepodleglosci mysli, które juz od dawna zwracamy w kierunku potrzebnych nam spraw i idei. System skracania mysli jest juz czynny w formie ukrócenia tak zwanego systemu nauki pogladowej, majacej zmienic gojów w bezmyslne ulegle zwierzeta potrzebujace metody pogladowej, by nauczyc sie czegos. Jeden z najlepszych agentów naszych we Francji, a mianowicie Bourgeois, oglosil juz nowy program wychowania pogladowego. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No comments: