Saturday, August 11, 2007

Protokoly :wyklad 22-gi

PROTOKÓL No. 22

TAJEMNICA PRZYSZLOSCI

We wszystkim, o czym wam dotychczas mówilem, staralem się szczególowo zarysowac przed wami tajemnice faktów obecnych i minionych, donioslych zdarzen w niedalekiej przyszlosci oraz tajniki zasad nowych stosunków z gojami i operacji finansowych. Na ten temat musze jeszcze niewiele dorzucic. W naszym reku pozostaje najwieksza sila współczesna - zloto : w ciagu dwu dni możemy z kas naszych wydostac dowolna ilosc zlota.

WIELOWIEKOWE ZLO JAKO PODSTAWA PRZYSZLEGO DOBRA

Czyz trzeba jeszcze dodawac, że królowanie nasze dane nam jest od Boga? Czyz posiadanie takich bogactw nie jest dowodem, że zlo, którego musielismy się dopuszczac w ciagu tylu wieków, w wyniku doprowadzilo do dobra, do wprowadzenia ladu we wszystkim! Lad będzie zaprowadzany, chociaz przy uzyciu pewnej przemocy. będziemy musieli dowiesc, ze jestesmy dobroczyncami przywracajacymi dobro istotne i wolność osobista. Damy ludziom korzysc z pokoju, że stosunków normalnych, z poszanowania godnosci, pod warunkiem jednak stosowania się do praw wprowadzonych przez nas. Wyjasnimy wszystkim, że wolność nie polega na samowoli i wyuzdaniu, zarówno jak sila i godnosc nie stanowia prawa do gloszenia zasad wywrotowych w rodzaju swobody sumienia, równosci itd., a wolność osobista w zadnym razie nie daje prawa do podniecania siebie i innych przez wyglaszanie wstretnych przemówien na bezladnych zebraniach, lecz że wolność istotna to nietykalnosc obywateli stosujacych się dokladnie i uczciwie do praw wspólzycia, że godnosc ludzka zawarta jest w poczuciu prawa oraz w zrozumieniu bezprawia, nie zas tylko w fantazjowaniu na temat własnego - Ja. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AUREOLA WLADZY MISTYCZNA CZESC DLA NIEJ

Wladza nasza będzie wslawiona bowiem będzie potezna oraz będzie rządzila i kierowala zamiast wlec się za przywódcami i mówcami, rzucajacymi bezsensowne, nazywane wielkimi zasadami a bedace scislej mówiac niczym innym jak utopia. Wladza nasza będzie twórczynia porządku, w którym zawarte jest cale szczęśćie ludzkie. Aureola tej wladzy wzbudzi dla niej mistyczna część narodów, które ukorza się przed nia. Prawdziwa sila nie zrzeka się zadnych praw nawet Boskich -- nikt nie smie zblizyc się do niej z zamiarem odebrania choc zdzbla jej potęgi.

No comments: