Friday, August 10, 2007

Protokoly :wyklad 21-szy

PROTOKÓL No 21

POZYCZKI WEWNETRZNE
Do powiedzianego na zebraniu poprzednim dodam jeszcze wyjasnienie co do pożyczek wewnetrznych. O zewnetrznych nie bede juz mówil, bowiem one zasilaly nas pieniedzmi narodowymi gojów, dla naszego zas państwa cudzoziemcy nie beda istnieli, jak w ogóle cokolwiek zewnetrznego.
Korzystalismy że sprzedajnosci administratorów oraz z niedbalstwa wladców, aby otrzymać kwoty podwójne, potrójne itd. pożyczajac rządom gojów pieniądze zupelnie ich państwom niepotrzebne. Czyzby mógl kto uczynic cos podobnego w stosunku do nas? Toteż wyjasnie szczególowo jedynie sprawy pożyczek wewnetrznych. Oglaszajac zawarcie pożyczki podobnej, państwa otwieraja zapisy na weksle swoje, czyli na papiery procentowe. By uczynic je dostepnymi dla wszystkich, cena naznaczana bywa od setek, tysiecy, przy czym pierwsi odbiorcy otrzymuja rodzaj rabatu. Nazajutrz cena bywa podniesiona, rzekomo dlatego że wszyscy rzucili się do kupowania pożyczki. Po kilkunastu dniach kasy skarbu sa tak przepelnione, ze niewiadomo co robic z pieniedzmi ( po cóz było je brac?) Zapisy pokrywaja rzekomo pożyczke kilkakrotnie na tym polega cala sprawa. Oto jakim zaufaniem ciesza się weksle państwa!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PASSYWA I PODATKI

Kiedy juz odegrano te komedie, powstaje fakt wytworzonych passywów, przytem bardzo ciężkich. Dla pokrycia procentów, trzeba zaciagnac nowe pożyczki, nie umarzajace, lecz powiekszajace dług zasadniczy. Po wyczerpaniu kredytu, trzeba przy pomocy podatków oplacic procenty od długu, lecz nie sam dług. Podatki te sa to passywa, uzywane na pokrycie passywów... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KONSEKWENCJE

Potem nastepuje czas konwersji, które zmniejszaja sume procentów, lecz nie sam dług, i nie moga byc dokonane bez zgody wierzycieli: przy oglaszaniu konwersji proponowany jest zwrot pieniedzy osobom, które nie chca konwertowac swych walorów. Gdyby wszyscy posiadacze nie zgodzili się na nia, wówczas państwa zlapalyby się na własna wedke, bowiem okazaloby się dluznikami niewyplacalnymi. Na szczęśćie nieznajacy się na sprawach finansowych wierzyciele rządów gojów zawsze woleli straty na konkursie i zmniejszenie procentu, niz ryzyko nowej lokaty, co niejednokrotnie pozwalalo państwom pozbyc się wielomilionowych passywów. Obecnie przy pożyczkach zewnetrznych goje nie moga urżądzac takich figielków, wiedza bowiem, ze zadamy zwrotu pieniedzy.
W ten sposób wykazanie niewyplacalnosci najlepiej dowiedzie krajom braki zwiazku miedzy interesami narodów i ich rządów.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KASY OSZCZEDNOSCI I RENTA

Zwracam wasza pilna uwage na te okolicznosc oraz na następująca : obecnie wszystkie pożyczki wewnetrzne skonsolidowane sa przez tzw. długi lotne tj. mniej więcej bliskich terminach. długi te sa to pieniądze czerpane z kas oszczednosciowych i zapasowych. Pozostajac przez czas dluzszy w dysponowaniu państwa, fundusze te ulatniaja się na pokrycie procentów od pożyczek zagranicznych.
Fundusze kas zamieniane sa przez rente na taka sume. Owa renta zatyka wszelkie dziury w skarbie państw gojów.


SKASOWANIE GIELD

Wstapiwszy na tron wszechświatowy, skasujemy bezwzględnie wszelkie podobne wykrety finansowe, jako nieodpowiadajace interesom naszym. Zniesione beda również gieldy pieniezne, bowiem nie pozwolimy, by powaga wladzy naszej chwiala się na wskutek fluktuacji cen walorów naszych. Cena ich będzie okreslona przez prawo w stosunku do wartosci istotnej bez moznosci zwyzki, lub tez znizki. (Zwyzka bywa przyczyna znizki. Od tego zaczelismy nasze operacje z walorami gojów) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKSOWANIE WALORÓW PRZEMYSLOWYCH

Gieldy zastapimy przez olbrzymie instytucje rządowe do taksowania walorów przemysłowych w mysl wzgledów państwowych. Instytucje te beda w moznosci rzucenia w jednym dniu na rynek papierów za 500 milionów, lub nabycia za taka sume. W ten sposób wszystkie przedsiebiorstwa przemysłowe beda zalezne od nas. Mozecie wyobrazic sobie, jaka przez to zyskamy potege. !!!!!!!

No comments: