Thursday, August 9, 2007

Protokoly :wyklad 20-ty

Zaczynaja sie ,chyba najwazniejsze w calej serii wykladow ,polecenia dotyczace ekonomii i polityki finasowej.
Zwroccie uwage na to,ze wiekszosc tego o czym mowi prelegent mamy juz od dawna w naszym zyciu.

PROTOKÓL No. 20

PROGRAM FINANSOWY

Dzis zajmiemy się programem finansowym, który umiescilem na koncu referatu mego, jako najtrudniejszy, ostateczny i zdecydowany punkt planów naszych. Zaczynajac referat przypominam wam to, co wzmiankowalem wczesniej, że o wyniku ogólnym dzialan decyduje sprawa cyfr.

Z chwila objecia wladzy rząd nasz samowladczy będzie unikal, w mysl zasady samozachowawczej, zbyt wielkiego obciazenia mas podatkami, nie zapominajac o swej roli ojca i opiekuna, poniewaz jednak organizacja państwa pociaga znaczne koszty, niezbedne jest posiadac odpowiednie fundusze. Dlatego tez nalezy że szczególna skrupulatnoscia opracowac sprawe pod tym wzgledem.

PODATEK POSTEPOWY

Rząd nasz, przy którym król będzie mial fikcje legalna posiadania wszystkiego znajdujacego się w państwie (latwo to wprowadzic w czyn) - ma prawo do uciekania się do uprawnionego wycofania, wszystkich sum, a to w celu regulowania ich obrotu w państwie. Wynika stad, że pobieranie podatków najlepiej zaczac od podatku postepowego od własnosci. W ten sposób podatki beda oplacane bez zbytniego obciazenia lub rujnowania, jako procent odpowiedni od majatku. Bogacze winni rozumiec, że obowiazkiem ich jest oddawac część swego nadmiaru na uzytek państwa, bowiem państwo to gwarantuje im pewnosc wladania majatkiem pozostalym oraz zyski uczciwe. Mówie - uczciwe, gdyż kontrola nad majatkami uniemożliwi grabieze uprawnione. Powyzsza reforma spoleczna musi isc z góry, przyszedl juz bowiem na nia czas i niezbedna jest jako gwarancja pokoju.

(A jak to wyglada teraz ?-Jerzy)

Podatek pobierany od nedzarza jest nasieniem rewolucji i szkodzi państwu, tracacemu wielkie w pogoni za malym. Niezaleznie od tego podatku, obciazajace kapitalistów zmniejsza wzrost bogactwa w rekach prywatnych, w których obecnie skoncentrowalismy je jako przeciwwage rządowej sily gojów, - finansów państwa. Podatek zwiekszamy procentowo w stosunku do kapitalu, da znacznie wiekszy dochód niz obecnie z korzyscia dla nas jedynie z tego powodu, że wzniecaja wzburzenie umyslów i niezadowolenie miedzy gojami.

Sila, o która oprze się król nasz polega na równowadze i gwarancji pokoju; dla utrzymywania ich kapitalisci muszą ustapic cos że swych dochodów, aby zapewnić bezpieczenstwo dzialania maszynie państwowej. Potrzeby państwa winni pokrywac ci, dla których nie jest to ciężarem i którzy maja co dac.

(Jak to wyglada teraz?-Jerzy)

Srodek ten wypelni nienawiść biedaka do bogacza, w którym biedak będzie widział niezbedna podpore finansowa państwa, budowniczego pomyslnosci i pokoju, bowiem zrozumie, że bogacze dostarczaja srodków niezbednych dla osiagniecia tego.
Zeby platnicy inteligentni nie czułi się zbyt pokrzywdzeni przez oplaty nowe, beda otrzymywali dokladne sprawozdania co do dysponowania nimi.

Wyjatek w tym wzgledzie beda stanowily sumy przeznaczone na pokrycie potrzeb tronu i administracji. Panujacy nie będzie posiadal własnego majatku, bowiem wszystko, co jest w państwie stanowi jego własnosc. W przeciwnym razie powstalaby sprzecznosc: posiadanie funduszów osobistych: pociagneloby za soba skasowanie prawa do własnosci powszechnej.
Krewni panującego, prócz nastepców utrzymywanych kosztem państwa, beda zajmowali stanowiska urzedników państwowych lub pracowali, aby zyskac prawo własnosci; przywileje krwi królewskiej nie powinny sluzyc do rozkladania skarbu państwa.

POBORY POSTEPOWE

Akty kupna i sprzedazy, otrzymywanie pieniedzy, spadków, beda obciazone podatkiem w markach. Nieujawnienie bezwarunkowo imiennie własnosci pienieznej lub wszelakiej innej transakcji, obciazy poprzedniego posiadacza oplata częśći odpowiedniego podatku za czas od dokonania transakcji do chwili wykrycia, że nie była zameldowana. Dokumenty cedujace, winny byc co tydzien skladane w miejscowej kasię rządowej że wskazaniem imienia, nazwiska, miejsca stalego zamieszkania byłego i nowego posiadacza. System cedowania imiennego winien byc stosowany poczawszy od okreslonej sumy poborów, wyzej niz zwykle koszty kupna. Za sprzedaz rzeczy niezbednych pobierany będzie podatek w stemplach, wynoszacy okreslony procent od wartosci towaru.
A teraz policzcie ilokrotnie podatki takie pokryja dochody państw gojów!


KASY FUNDUSZÓW PaństwA

Kasa funduszów państwa będzie zawierala okreslony zapas gotowizny, sumy zas, przewyzszajace ten zapas, winny byc zwracane do obiegu. Z sum tych beda organizowane roboty publiczne. Inicjatywa robót takich, wpływa że zródel urzedowych przywiaze klase pracujaca do interesów państwa i do wladców. Czesc sum tych będzie również na nagrody za wynalazki i produkcje.

W zadnym razie nie nalezy zatrzymywac gotówki w kasach ponad owa ilosc okreslona, obliczona hojnie, bowiem pieniądz powinien byc w obrocie, wszelki zas zastój w tym kierunku odbija się zgubnie na bieg spraw mechanizmu państwowego, dla którego pieniądz stanowi rodzaj smaru: przerwa w stosowaniu smaru może zatrzymać bieg prawidlowy mechanizmu.
Zastapienie częśći monety obiegowej papierami procentowymi wywolalo własnie zastój podobny. Skutki tego sa juz dziś dostateczne widoczne.

SPRAWOZDANIA

Biuro sprawozdawcze będzie również przez nas zorganizowane. Wladca nasz będzie mógl znalezc tam w kazdej chwili sprawozdanie szczególowe z przychodu i rozchodu państwa z wyjatkiem za miesiac biezacy, jeszcze nie zestawionego
Jedyna osoba, która nie będzie miala przyczyny do grabienia kas państwowych będzie wlasciciel ich, a nasz wladca, dlatego tez jego kontrola usunie moznosc zmarnowania lub roztrwonienia funduszów.

STOSOWANIE REPREZENTACJI

Wszelka reprezentacja dla etykiety będzie skasowana, jako odbierajaca wladcy cenny czas, potrzebny mu do kontrolowania i obmyslania. Wówczas potega wladcy nie będzie się rozdrabniala na faworytów otaczajacych tron dla dodania mu blasku i wspanialosci i przywiazujacych wage jedynie do spraw własnych, nie zas do interesów państwowych.

ZASTÓJ KAPITALÓW

Przesilenie ekonomiczne wywolalismy u gojów przez wycofanie pieniedzy z obiegu. Wielkie kapitaly powstawaly w zastoju i wypompowaly pieniądze z państw, które zmuszone bywaly do zwrócenia się po pożyczki do tych kapitalów. Pozyczki te obciazaly procentami finanse państwa, oddaly je kapitalom we wladanie panszczyzniane. Koncentracja przemysłu w rekach kapitalistów, którzy zagarneli caly przemysł ludowy, wyssala z ludu, a tym samym i z państwa wszelkie soki.

EMISJA PIENIEDZY

Obecnie emitowanie znaków opienieznych nie odpowiada zapotrzebowaniu to tez nie może zaspokoic wszystkich potrzeb. Emisje pieniedzy powinny byc zastosowane do przyrostu ludnośći, przy czym dzieci od dnia przyjscia na świat powinny byc wliczane również. Skontrolowanie emisji jest sprawa zasadnicza dla calego świata. !!!!!!!!!!!

WALUTA ZLOTA

Wiecie o tym że waluta zlota była zgubna dla państw, które ja wprowadzily, albowiem nie mogła zaspokoic popytu na pieniądze tym więcej, ze wycofalismy o ile było mozliwe, zloto z obiegu.

WALUTA OPARTA NA WARTOSCI SILY ROBOCZEJ

U nas powinna byc wprowadzona waluta oparta na wartosci roboczej. Moze byc sobie na przyklad papierowa albo drewniana. Dokonamy emisji według potrzeb normalnych, kazdego poddanego, powiekszajac emisje w stosunku do ilosci urodzen, zmniejszajac zas odpowiednio do smiertelnosci. Obliczeniami będzie zarżądzal kazdy departament (jednostka administracyjna francuska), kazdy okreg.

(Czyli dokladnie to co zrobil rzad hitlerowskich Niemic aby uwolnic sie od niewoli zydowskixch bankow.Dokladnie to samo bedzie musiala zrobic WOLNA Polska :wprowadzic walute oparta na wartosci sily roboczej.A wtedy zadne machinacje lichwa nie sa w stanie nam zaszkodzic-Jerzy)

BUDZET

By uniknac opóznienia w asygnowaniu pieniedzy na potrzeby państwa, dekret wladzy będzie okreslal wysokosc wyplaty: sposób ten usunie protektorat rządu nad jednymi instytucjami że szkoda dla innych. Budzety dochodów i wydatków beda prowadzone równolegle, by jeden nie zaciemnial drugiego.
Projektowane przez nas reformy zasad instytucji finansowych gojów, przyobleczemy w takie ksztalty, że nie zatrwoza nikogo. Wykazemy niezbednosc reform z powodu tego homerycznego nieporządku, do którego doszedl nielad finansowy u gojów. Nielad ten jak to wskazemy, polega na tem, ze po pierwsze - goje zaczynaja od naznaczenia budzetu zwyklego, który z roku na rok wzrasta. Przyczyna jest ta, że budzet ten, zachowany jest przez pól roku, potem zadany jest budzet uzupelniajacy, którym szafuja przez trzy miesiace, nastepnie - budzet podatkowy, wszystko zas konczy się budzetem likwidacyjnym. Poniewaz zas budzet na rok nastepny obliczany bywa odpowiednio do sumy ogólnej budzetu poprzedniego, przeto corocznie odejscie od normy wynosi 50 %. Wskutek tego budzet roczny potraja sie w ciagu 10 lat. Dzieki temu stanowi rzeczy, tolerowanemu przez państwa gojów, kasy ich opustoszaly. Okres pożyczek, który nastapil bezposrednio potem, dokonal reszty i doprowadzil wszystkie państwa gojów do bankructwa. Rozumiecie dobrze, że gospodarka podobna, której nauczylismy gojów, nie może byc zastosowana u nas.

POZYCZKI PaństwOWE

Kazda pożyczka dowodzi niemocy państwa oraz niezrozumienia spraw państwowych. Pozyczki, niby miecz Demoklesa, wisza nad glowami wladców, którzy zamiast czerpac z kieszenie poddanych przy pomocy podatników chwilowych, ida prosic naszych bankierów o jalmuzne. Pozyczki zewnetrzne sa to pijawki, których nie ma moznosci odjecia od ciala państwowego, dopóki same nie odpadna lub tez państwo ich nie zrzuci. Państwa gojów nie tylko nie zrzucaja ich, lecz nawet przystawiaja ciagle, to tez muszą zginac wskutek dobrowolnej utraty krwi. Czyz pożyczka, a zwlaszcza zewnetrzna, jest wlasciwie czym innym? Pozyczka jest to wystawienie przez państwo weksli, stanowiacych zobowiazanie procentowe odpowiednie do sumy kapitalu pożyczkowego. Jeżeli pożyczka jest na 5% to w ciagu dwudziestu lat państwo wyplaci sume procentowa równa sumie pożyczki, w ciagu 40 lat podwójna, w ciagu 60 lat potrójna, a dług pozostanie długiem. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z obrachunku powyzszego staje się widoczne, że przy formie podatku poglównego państwo odbiera biedakom ostatnie grosze, by móc zaspokoic bogaczy cudzoziemskich, od których pożyczylo pieniedzy, zamiast zebrac te grosze na potrzeby swoje bez placenia procentów.

Dopóki pożyczki były tylko wewnetrzne, goje przenosili pieniądze z kieszeni biedaków do kas kapitalistów. Z chwila kiedy przeplacilismy osobe odpowiednia, zeby przeniesc pożyczki na grunt zewnetrzny, wówczas zasoby wszystkich państw poplynely do kas naszych i wszyscy goje zaczeli nam placic haracz poddanczy. !!!!!!!!!!!!

Lekkomyslnosc gojów panujących w stosunku do spraw państwa, sprzedajnosc ministrów lub ignorancja w zakresię spraw finansowych innych osób, stojacych u steru, spowodowaly zadluzenia państw w kasach naszych zobowiazaniami, niemożliwymi do splacenia. Ale ilez to pracy i pieniedzy kosztowalo nas!

SERIE JEDNOPROCENTOWE

Do zastoju gotówki nie dopuscimy, nie będzie tez państwowych papierów procentowych, prócz serii jednoprocentowych. Nie chcemy, zeby placenie procentów oddawalo potege państwa do wyssania pijawkom.

(Sami robia to od stuleci badac takimi wlasnie pijawkami wyssysajacymi kazde panstwo-Jerzy)

Prawo emisji papierów procentowych będzie przyslugiwalo jedynie towarzystwom przemysłowym, którym nie trudno będzie z zysków pokrywac procenty. Państwo z pieniedzy pożyczonych nie ma dochodów, bowiem zuzywa pożyczki na wydatki, nie zas wszystkie operacje.

PAPIERY PRZEMYSLOWE

Papiery przemysłowe beda kupowane również i przez państwo, które zamiast placic, jak obecnie danine od pożyczek stanie się z wyrachowania wierzycielem. Sposób ten usunie zastój pieniedzy, pasozytnictwo i lenistwo, pozyteczne dla nas u gojów niezaleznych, lecz niepozadane w sferze objetej rządami naszymi.

Jakaz to jaskrawa niedomyslnosc że strony zwierzecych umyslów gojów, która znajduje wyraz w tym, że pożyczajac od nas na procent niezrozumieli iz ta sama sume z dodatkiem procentów beda czerpali z własnych kieszeni państwowych, by uregulowac wierzytelnosci nasze. Cóz było prostszego nad wziecie pieniedzy potrzebnych wprost od własnych poddanych. Jednoczesnie dowodzi to genialnosci naszego umyslu wybranego, bowiem umielismy przedstawic sprawe pożyczek w sposób taki, że goje upatrzyli w nich nawet korzysc własna. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

System obrachunków zorganizujmy w sposób taki, że ani wladca, ani najmniejszy z urzedników nie będzie w stanie wydac najmniejszej kwoty bez naruszenia równowagi tego, na co była przeznaczona lub uzyc jej inaczej, niz to wskaze okreslony plan dzialania. rządzic bez planu okreslonego jest rzecza niemożliwa. Kroczac droga okreslona, lecz z zasobami nieokreslonymi, gina bohaterowie.

WLADCY GOJÓW. FAWORYCI

Wladcy gojów usunieci zgodnie z radami naszymi od prac państwowych dla zajecia się przyjeciami, etykieta, uciechami, - sluzyli za parawan rządom naszym. Sprawozdania faworytów, zastepujacych swych panów w dziedzinie spraw, ukladane były przez naszych agentów i zaspakajaly za kazdym razem umysly krótkowzroczne obietnicami, że przewidywane sa w przyszlosci oszczednosci i ulepszenia. Z jakiegoz źródła oszczednosci? Z podatków nowych? - mogłi zapytac, lecz nie zapytali czytajac nasze sprawozdania i projekty. Wiecie do czego doprowadzila ich podobna obojetnosc, do jakiego rozstroju finansowego, pomimo bezwzględnej zadziwiajacej pracowitosci ich ludów.

No comments: