Wednesday, August 8, 2007

Protokoly :wyklad 18-ty

PROTOKÓL No. 18

SRODKI OCHRONNE

Jeżeli będziemy potrzebowali zastosowac wzmozone srodki ochronne -najstraszniejsza trucizna dla powagi wladzy-,(!!!!!!!!-podkreslenie moje -Jerzy) urządzimy wówczas symulowane zaburzenia lub wybuch niezadowolenia wyrazanego przez uzdolnionych mówców, do których przylacza się zaraz wspólmyslacy. Da nam to powód do rewizji i dozoru że strony naszych slug pracujacych w policji gojów.

JAWNOSC SRODKÓW OCHRONY JAKO ZGUBA DLA WLADZY

Poniewaz większośc spiskowców dziala z milosci do sztuki, a z zamilowania do gadulstwa - nie będziemy niepokoili ich przed rozpoczeciem dzialan z ich strony, lecz tylko wprowadzimy do ich sfery elementy obserwacyjne. Nalezy pamietac, że powaga wladzy maleje przez wykrywanie czestych spisków: jest to niejako przyznaniem się do bezsilnosci lub jeszcze co gorsze do własnej nieslusznosci. Wiadomo wam, że zniszczylismy powage panujących przez czeste zamachy dokonywane przez naszych agentów, bedacych slepymi baranami w naszym stadzie. Wystarcza kilka zdan liberalnych, by sklonic ich do popelnienia zbrodni byłe tylko posiadala ona zabarwienie polityczne. Zmusimy panujących do przyznania się do bezsilnosci przez ogloszenie jawnych srodków ochrony i w ten sposób zniszczymy powage wladzy.

OCHRONA KRÓLA ŻYDOWSKIEGO

Wladca nasz będzie strzezony przez niewidoczna straz, bowiem nie dopuscimy do tego, by powstalo przypuszczenie, że istnieje przeciwko niemu spisek, z którym nie bedac zdolny walczyc, musi się przed nim chowac. Gdybyśmy dopuscili do istnienia takiego przypuszczenia, jak to robia goje - tym samym podpisalibyśmy wyrok, Jeżeli nie na niego samego, to na dynastie jego, w niedalekiej przyszlosci.

Wedle scisle zachowawczych pozorów wladca nasz będzie uzywal wladzy swej dla dobra narodu, nigdy zas dla celów własnych lub dynastycznych. To tez dzieki zachowaniu podobnego decourm, wladza jego będzie wzbudzala szacunek i będzie strzezona przez samych poddanych którzy beda ja ubóstwiali, swiadomi, że z nia zwiazana jest pomyslnosc kazdego obywatela, bowiem od wladzy tej zalezy porządek ustroju spolecznego. Strzec wladce jawnie, to znaczy uznac slabosc organizacji jego sily.

Wladca nasz w czasię wystapien publicznych będzie zawsze otoczony tlumem, jak gdyby ciekawych mezczyzn i kobiet, którzy zajma pierwsze szeregi kolo niego niby przypadkowo i beda rzekomo przez poszanowanie ladu wstrzymywali innych. Jeżeli w tlumie znajdzie się petent, usilujacy podac prosbe przedzierajac się przez szeregi, wówczas pierwsze z tych osób powinny przejac prosbe i w oczach petenta podac ja wladcy. Aureola wladzy wymaga dla swego istnienia, by naród mógl, mówic: „gdyby o tym król wiedzial", albo: „król o tym wie".

POWAGA MISTYCZNA WLADZY

Z chwila utworzenia ochrony urzedowej znika powaga mistyczna wladzy.
Kazdy posiadajacy pewna doze smialosci uważa się za jej gospodarza. Wywrotowiec zyskuje swiadomosc swojej sily i czeka momentu odpowiedniego do wykonania zamachu na władzę. Gojom glosilismy cos wrecz przeciwnego, ale widzimy przyklady, do czego doprowadzily srodki ochrony jawnej!

ARESZTOWANIA ZA NAJMNIEJSZYM PODEJRZENIEM

Przestepcy beda u nas aresztowani przy pierwszym podejrzeniu, o tyle o ile uzasadnionym podejrzeniu: nie nalezy w obawie popelnienia ewentualnej pomylki dawac moznosc ucieczki osobom podejrzanym o przestepstwo polityczne, za które karac będziemy istotnie bez litości. Jeżeli do pewnego stopnia dopuszczalne jest badanie pobudek w wykroczeniach zwyklych, to - nie będzie uniewinnienia dla osób, zajmujacych się kwestiami, których nikt, prócz rządu, nie rozumie. Zreszta nawet nie wszystkie rządy znaja się na prawdziwej polityce.

No comments: