Monday, August 6, 2007

Protokoly :wyklad 15-ty

PROTOKÓL No. 15

JEDNORAZOWY PRZEWRÓT WSZECHSWIATOWY

Kiedy nareszcie zapanujemy niepodzielnie przy pomocy przewrotów państwowych, przygotowanych wszedzie na ten sam dzien po ostatecznym uznaniu nieuzytecznosci wszystkich rządów istniejacych, (do chwili tej minie jeszcze czasu niemalo, byc może - wiek caly) - wówczas postaramy sie, by przeciwko nam nie było spisków. W tym celu bez milosierdzia będziemy skazywali na smierc kazdego, kto z bronia w reku sprzeciwiac się będzie objeciu przez nas panowania.

EGZEKUCJE

Utworzenie jakiegokolwiek stowarzyszenia tajnego również będzie karane smiercia. Istniejace obecnie znamy, bowiem sluzyly i sluza nam. Skasujemy je; czlonków zas wyslemy do ladów odleglych od Europy.

PRZYSZLE LOSY MASONÓW - GOJÓW

,b> Podobnie postapimy z tymi gojami masonami, którzy wiedza zbyt wiele. Ci których dla jakichkolwiek przyczyn ulaskawimy, beda wiecznie lekali się zeslania. Wydamy prawo, w mysl którego wszyscy byłi czlonkowie stowarzyszen tajnych beda wysylani z Europy, jako srodowiska wladzy naszej. Decyzje rządu naszego beda ostateczne i bezapelacyjne.
MISTYCZNOSC WLADZY

W stowarzyszeniach gojów, gdzie zasialismy ziarna nieladu i ciaglych protestów, można przywrócic porządek tylko przy uzyciu srodków bezwzględnych, dowodzacych istnienia niezlomnej wladzy. Nie warto zwracac uwagi na ofiary skladane na oltarzu przyszlej pomyslnosci. Na osiagnieciu pomyslnosci chociazby kosztem ofiar, polega obowiazek kazdej wladzy swiadomej, że istnienie jej polega nie na przywilejach, lecz na obowiazkach. Glównym czynnikiem niewzruszonosci wladzy jest utrwalenie nimbu potęgi, który można zdobyc jednynie przez wspaniala niezlomnosc wladzy, która posiadalaby cechy nietykalnosci, wypływające z przyczny mistycznych - z wyboru Boskiego. Takim było własnie do ostatnich czasów samowladztwo rosyjskie, jedyny poza papiestwem, powazny wróg nasz. Przypomnijcie sobie, że zalane krwia Wlochy nie tknely wlosa z glowy Sulli, który krew te wytoczyl. Sulla dzieki swej odwadze stal się bóstwem w oczach narodu, choc znecal sie nad nim. Dzielny powrót Sulli do Rzymu uczynil go nietykalnym. Naród nie tyka czlowieka, który zahypnotyzuje go swoim mestwem i sila ducha.

ROZMNAZANIE LÓZ MASONSKICH

Tymczasem do chwili, kiedy obejmiemy władzę, będziemy stwarzali i rozmnazali loze wolnomularskie we wszystkich państwach świata. Wciagniemy do lóz tych wszystkich przyszlych i obecnych dzialaczy wybitnych, bowiem loze te beda centralnym punktem informacyjnym i osrodkiem wpływów.

ZArząd CENTRALNY Mędrców

Wszystkie loze poddamy jednemu znanemu tylko przez nas zarządowi, zlozonemu z Mędrców naszych. Loze beda posiadaly przedstawiciela, maskujacego ów centralny zarząd masonerii oraz gloszacego hasła i programy. W lozach tych zadzerzgniemy wezel że wszystkimi czynnikami rewolucyjnymi i wolnomyslnymi. Beda się one skladaly z przedstawicieli wszystkich klas spolecznych. Najtajniejsze protokóly polityczne beda nam znane i podlegle naszemu kierownictwu od chwili ich powstania. W liczbie czlonków lóz beda prawie wszyscy agenci policji narodowej i miedzynarodowej, bowiem ich wspólpraca jest dla nas niezbedna. Policja ma moznosc nie tylko zalatwienia się po swojemu z opornymi, lecz również i ukrywania dziel naszych, stwarzania przyczyn do niezadowolen itd.

MASONERIA JAKO KIEROWNIK WSZYSTKICH STOWARZYSZEN TAJNYCH

Do stowarzyszen tajnych zapisuja się zwykle najchetniej aferzysci, karierowicze i w ogóle ludzie po wiekszej częśći lekkomyslni, z którymi prowadzenie interesów nie będzie dla nas trudne. Oni beda wprowadzali w ruch mechanizm maszyny wymyslonej przez nas... Jeżeli w swiecie tym powstanie zamet, będzie to znaczylo, że potrzebowalismy go zamacic, aby zbyt wielka solidarnosc jego rozprzegla sie. Jeżeli zas w lonie świata tego powstanie spisek, to na czele nie będzie stal nikt inny, jak tylko najwierniejszy ze slug naszych. Jest to naturalne, że my, nie zas kto inny, będziemy kierowali sprawami i czynnosciami masonerii, poniewaz wiemy, dokad prowadzimy, znamy cel ostateczny kazdego dzialania, goje zas nie wiedza, nawet nie znaja wyników bezposrednich: obchodzi ich zwykle chwilowe zadowolenie ambicji przy wykonywaniu projektów. Nie wiedza o tym, że sam projekt nie powstal z inicjatywy, lecz dzieki poddaniu przez nas mysli odpowiedniej.

DONIOSLOSC POWODZENIA PUBLICZNEGO

Goje zapisuja się do lóz, jedni - powodowani ciekawoscia lub tez nadzieja dobrania się ta droga do centrum spolecznego, inni zas zeby uzyskac moznosc wypowiedzenia publicznego swoich niezniszczalnych i bezpodstawnych marzen : ci pragna oklasków i emocji, która daje powodzenie, a której im nie szczedzimy. Nie wzbraniajmy im tego powodzenia, by korzystac z powstalej na tym tle zarozumialosci i przekonania o wartosci własnej. Przy pomocy tych czynników ludzie niespostrzezenie przejmuja się nakazami naszymi nie strzegac się ich w przekonaniu, że nieomylnosc wytwarza mysli własne, ale cudzych nie przyjmuje. Nie wyobrazcie sobie jak latwo najrozumniejszych gojów doprowadzic do naiwnosci nieswiadomej, o ile przekonani sa o wartosci własnej, a jednoczesnie, jak latwo przy pomocy najmniejszego niepowodzenia, bodajby braku oklasków, pozbawic ich pewnosci siebie i doprowadzic do zupelnej uleglosci, skoro tylko zapewnić im nowe powodzenie. O ile nasi lekcewaza powodzenie, byłe przeprowadzic plan dany o tyle goje gotowi sa zaniedbac wszelkie plany dla chwilowego powodzenia.

KOLEKTYWIZM

Psychologia powyzsza gojów ulatwia nam znacznie zadanie kierowania nimi. Te z pozoru tygrysy, maja dusze baranów, w glowach zas przeciagi. Dzieki nam wsiedli na konika marzen o pochlonieciu indywidualnosci ludzkiej przez jednostke symboliczna kolektywizmu. Nie pojeli jeszcze i nie pojma nigdy mysli, że „kolektywizm" stanowi jawne pogwalcenie praw najwazniejszych natury, która od poczatku świata tworzyla jednostki, niepodobne do innych, majace na celu własnie indywidualnosc. Jeżeli byłismy zdolni doprowadzic ich do takiego szalonego zaslepienia, czyz nie dowodzi ta z zadziwiajaca wyrazistoscia do jakiego stopnia umysl gojów nie jest po ludzku rozwiniety w porównaniu z umyslem naszym! Okolicznosc ta jest dla nas glówna gwarancja powodzenia. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OFIARY

Do jakiego stopnia siegala przenikliwosc naszych Mędrców w starozytnosci! Twierdzili oni, że dla dopiecia celu powaznego nie nalezy cofac się przed uzyciem pewnych srodków lub liczyc ofiary skladane, aby osiagnac cel. My nie liczylismy ofiar z posród nasilenia bydlecego gojów, choc zlozylismy ofiare z wielu naszych. Lecz za to wzamian stworzylismy dla naszych taka sytuacje na swiecie, o jakiej nawet marzyc nie mogłi. Stosunkowo nieliczne ofiary z posród nas uchronily od zguby narodowosc nasza. !!!!!!!!!!!

EGZEKUCJE NAD MASONAMI

Smierc jest nieuniknionym koncem kazdego zycia. Lepiej jest przyspieszyc koniec tych, którzy przeszkadzaja naszej sprawie niz nas, którzy jestesmy jej twórcami. Masonów będziemy tracili w taki sposób, że nikt, prócz braci naszych, nie będzie się mógl domyslec tego, nawet same ofiary : wszystkie one umieraja w chwili, kiedy zachodzi tego potrzeba, na pozór wskutek chorób normalnych. Wiedzac o tym, nawet bracia nie osmielaja się protestowac.
Stosujac srodki podobne, wyrwalismy z masonstwa wszelki zarodek protestu przeciwko zarządzeniom naszym. Gloszac gojom liberalizm, jednoczesnie trzymamy naród nasz i agentów w ryzach bezwzględnego posluszenstwa. !!!!!!!!!!!!!

UPADEK POWAGI PRAW I WLADZY

Pod wpływem naszym wykonanie praw gojów spadlo do minimum. Powaga prawa jest zachwiana przez komentowanie wolnomyslne, wprowadzone przez nas do tej sfery. W najwazniejszych sprawach politycznych i zasadniczych sady wydaja wyroki w mysl wskazan naszych, widza sprawy w takim swietle, w jakim je zabarwimy dla administracji gojów, rzecz prosta, przez osoby przedstawione, z którymi na pozór nie mamy nic wspólnego oraz przy pomocy gazet i innych srodków. Nawet senatorowie i przedstawiciele wyzszych administracji korzystaja z rad naszych. Zwierzecy par excelence, umysl gojów niezdolny jest do analizy o obserwacji, tym więcej zas nie może przwiedziec, co ma na celu odpowiednie przedstawienie danej sprawy.!!!!!!!!!!

WYBRANCY

W tej róznicy co do zdolnosci myslenia daja się latwo upatrzec cechy czlowieczenstwa oraz tego, że jestesmy narodem wybranym. To odróznia nasz umysl od instynktownego, zwierzecego umyslu gojów, którzy widza, lecz nie zdolni sa przewidziec lub dokonac wynalazku: (z wyjatkiem wynalazków materialnych). Z powyzszego jasnym się staje, że natura sama przeznaczyla dla nas kierownictwo i rządy świata.

ZWIEZLOSC I JASNOSC PRAW W PRZYSZLYM PaństwIE

Kiedy przyjdzie okres naszych rządów jawnych oraz zaznaczenia dla nas ich dobroczynnego wpływu, wtedy przerobimy wszystkie prawodawstwa.
Prawa przez nas utworzone beda zwiezle, jasne, niewzruszone i bez wszystkich komentarzy, totez kazdy będzie w stanie poznac je gruntownie.
Zasadniczym rysem będzie posluszenstwo dla zwierzchnosci, deprawowanie do stopnia najwyzszego. Wówczas znikna wszelkie naduzycia wskutek odpowiedzialnosci wszystkich bez wyjatku wobec wladzy przedstawiciela wyzszych sfer rżądzacych.

SRODKI PRZECIWKO NADUZYCIOM WLADZ

Naduzycia wladz, stojacych nizej od tych instancji ostatniej beda karane z taka bezwzględnoscia, że kazdy straci chec do eksperymentów w tym rodzaju. będziemy skrzetnie badali kazde dzialanie administracji państwowej, od której zalezny jest bieg maszyny państwowej, bowiem demoralizacja administracji powoduje demoralizacje ogólna. Ani jeden fakt pogwalcenia prawa ani naduzycia wladzy nie pozostanie bez przykladnej kary.

SUROWOSC KAR

Ukrywanie wykroczen, solidarna poblazliwosc miedzy osobami pracujacymi w administracji,- wszystko to zniknie wobec pierwszych przykladów wymierzania surowych kar. Aureola wladzy naszej wymaga stosowania kar celowych, czyli surowych za najmniejsze zachwianie jej powagi dla zysku osobistego. Delikwent, ukarany nawet nieproporcjonalnie w stosunku do winy, będzie niejako żolnierzem, ginacym na posterunku administracyjnym w imie pozytku dla wladzy, zasad i prawa które nie dopuszczaja przejscia z drogi spolecznej na osobista ludzi, kierujacych rydwanem spolecznym. Na przyklad: sedziowie nasi beda wiedzieli, że pragnac pochwalic się nierozsadnym milosierdziem, gwalca przepisy sprawiedliwosci, stworzone w celu poprawy ludzi przy pomocy kar za przestepstwa, nie zas dla manifestowania zalet duchowych sedziego. Przejawianie zalet tych jest zupelnie odpowiednie w zyciu prywatnym, lecz nie na gruncie spolecznym, stanowiacym podstawe wychowawcza ludzi.

WIEK PREKLUZYJNY SEDZIÓW

Nasz personel sadowy będzie pracowal nie dluzej, jak do 35 lat, po pierwsze dlatego, że starcy z wiekszym uporem obstaja przy powzietym z góry zadaniu, trudniej poddajac się rozporządzeniom nowym, po drugie, zas dlatego, że da nam to moznosc osiagniecia łatwośći w przenoszeniu personelu, który z tym mniejsza trudnoscia ugnie się pod uciskiem naszym: kto zechce pozostac na zajmowanym stanowisku, będzie musial byc slepo posluszny, zeby zasluzyc na to.

LIBERALIZM SEDZIÓW I WLADZY

Wogóle sedziowie nasi wybierani beda sposród takich ludzi, którzy beda dobrze wiedzieli, że zadaniem ich jest karanie i stosowanie prawa, nie zas marzenia o przejawianiu liberalizmu kosztem państwowego planu wychowawczego jak to sobie obecnie wyobrazaja goje. Przenoszenie sedziów spowoduje, prócz tego, zmniejszenie solidarnosci zbiorowej kolegów i przykuje wszystkich do interesów państwa, od którego będzie los ich zalezal. Mlode pokolenie sedziów będzie wychowane w pogladach, że niedopuszczalne sa naduzycia podobne, któreby mogły zepsuc porządek ustalony we wzajemnych stosunkach poddanych. Obecni sedziowie gojów, poblazliwi sa na wszelkie przestepstwa, nie maja bowiem wlasciwego pogladu na swoje obowiazki, a to dlatego że wladcy obecni, mianujac sedziów, nie troszcza się o wpojenie w nich poczucia obowiazku i zrozumienia zadan. Goje oferuja poddanym swoim zyskowne stanowiska, nie myslac nawet wyjasnic im, po co je utworzono. Z tej przyczyny rządy gojów burzone sa przez ich własne sily, przez dzialania ich własnej administracji.
Niechze dla rządu naszego będzie jeszcze jedna lekcja ten przyklad, do jakich wyników doprowadzaja dzialania podobne. Wykorzenimy wolnomyslnosc ze wszystkich waznych stanowisk strategicznych w rządzie naszym, od których zalezy wychowanie ludzi, podleglych naszemu ustrojowi spolecznemu. Stanowiska takie zajmowane beda jedynie przez osoby wyksztalcone przez nas, w kierunku zarżądzania administracyjnego. Na ewentualny zarzut, ze dymisje starych urzedników obciaza znacznie skarb, moge odpowiedziec, ze po pierwsze wzamian utraconej posady, beda otrzymywali inna, prywatna, przygotowana dla nich wczesniej, po drugie zas przypomne, że w naszym posiadaniu beda pieniądze calego świata, a wiec rząd nasz nie ma przyczyn liczenia się z kosztami.

ABSOLUTYZM ŻYDOSTWA

Absolutyzm nasz będzie pod kazdym wzgledem konsekwentnym, to tez wola nasza w kazdej tej decyzji, będzie szanowana i wykonywana bezwzględnie: wola ta będzie ignorowala wszelkie szemranie, wszelkie niezadowolenie, tepiac kazdy ich czynny przejaw przy pomocy przykladnych kar.

PRAWO KASACJI

Zniesiemy prawo kasacji, pozostawiajac je w wyłącznym naszym rozporządzeniu, a wlasciwie przekazujac je wladcy, bowiem nie powinnismy pozwolic na to, by w umyslach mogło powstac przypuszczenie że mianowani przez nas sedziowie mogłi wydac wyrok bledny. Gdyby cos podobnego zaszlo, wówczas sami skasujemy wyrok, ukarawszy jednoczesnie sedziego za niepojmowanie obowiazków, tak przykladnie, że wypadek podobny nie powtórzy się więcej. !!!!!!!!!!!
Powtarzam że będziemy przecięż wiedzieli o kazdym kroku naszej administracji, która trzeba tylko pilnowac, zeby naród był z nas zadowolony, ma on bowiem prawo wymagania od dobrego rządu, również od dobrego urzednika.

PATRYARCHALNY RODZAJ WLADZY PRZYSZLEGO WLADCY.
UBÓSTWIANIE WLADCY

Rząd nasz będzie mial charakter patryarchalnej opieki ojcowskiej ze strony naszego wladcy. Naród nasz i poddani beda uważali go za ojca, dbalego o kazda czynnosc, o kazdy przejaw stosunku wzajemnego poddanych oraz przejaw stosunku do wladcy. Wówczas w takim stopniu przejma się mysla, że niemożliwe jest obejsc się bez takiego kierownictwa i opieki, o ile się chce zyc w spokoju, iz uznaja samowladztwo naszego wladcy z czcia zblizona do ubóstwiania, zwlaszcza kiedy się przekonaja, że wladza funkcjonariuszy naszych nie zastepuje jego wladzy, bowiem jest tylko slepym jej wykonaniem. Beda zadowoleni, że uregulowalismy wszystko w ich zyciu, jak to robia rodzice rozsadni pragnacy wychowac dzieci w zasadach posluszenstwa i obowiazku. Wszak narody w stosunku do tajników polityki naszej sa wiecznymi dziecmi. Tak samo jak ich rządy. !!!!!!!!

PRAWO SILNIEJSZEGO JAKO JEDYNE PRAWO

Jak widzicie despotyzm nasz ugruntowany będzie na prawie i obowiazku: zmuszanie do spelnienia obowiazku jest atrybucja rządu, bedacego ojcem dla poddanych. rząd ma po swojej stronie prawo silniejszego, aby korzystac z tego prawa do skierowania ludzkosci w strone ustroju okreslonego i naturalnego, czyli w strone posluszenstwa. Wszystko na swiecie jest posluszne, Jeżeli nie ludziom to okolicznosciom albo naturze własnej, lecz w kazdym razie czemus silniejszemu. Badzmy zatem czyms silniejszym w imie dobra. Obowiazani jestesmy bez wahania poswiecac jednostki gwalcac porządek ustalony, bowiem w przykladnym karaniu zla spoczywa doniosle zadanie wychowawcze. !!!!!!!!!!!

KRÓL IZRAELSKI PATRIARCHA SWIATA

Kiedy król izraelski wdzieje na swoje swieto czolo korone, zaofiarowana mu przez Europe, z ta chwila stanie się patryarcha świata. Ofiary niezbedne, zlozone, dla niego, z powodu swej celowosci nigdy nie dorównaja liczbie ofiar, zlozonych w ciagu wieków przez manie wielkosci, zawarta w konkurencji rządów gojów. Król nasz będzie nieustannie obcowal z narodem, wyglaszajac dla niego z trybuny przemówienia, które fama rozniesie natychmiast po swiecie.
!!!!!!!

No comments: