Friday, October 12, 2007

Przed wyborami pare ciekawostek z naszego archiwum

Protokol nr.4

"MASONSTWO ZEWNETRZNE
Kto lub co zdolne jest obalic sile niewidziałna? A sila nasza jest własnie taka. Masoneria zewnetrzna sluzy do ukrycia jej oraz jej celów, plan zas dzialan tej sily, a nawet miejsce, gdzie się znajduje, nie będzie nigdy ludziom wiadome"

Protokol nr.8

"KOMU POWIERZAC STANOWISKA ODPOWIEDZIALNE W rządZIE
Tymczasem póki, jeszcze nie jest bezpiecznie powierzac stanowiska odpowiedzialne braciom naszym, żydom, będziemy obsadzali je przez ludzi, których przeszlosc i charakter wykopaly przepasc miedzy nimi a ludami, i którzy w razie opornosci naszym wskazaniom, beda musieli oczekiwac sadu, albo wygnania. Wobec tego beda bronili spraw naszych do ostatecznego tchu. "

Protokol nr.9
Ludy wolaja, że niezbedne jest rozstrzygniecie kwestii socjalnej w drodze porozumienia miedzynarodowego. Rozczlonkowanie na partie oddalo je wszystkie do dyspozycji naszej, bowiem chcac prowadzic walke konkurencyjna, nalezy miec pieniądze, które calkowicie sa w posiadaniu naszym. "

"OWLADNIECIE WYKSZTALCENIA I WYCHOWANIA
Wtracilismy się do jurysdykcji, do systemu wyborczego, do prasy, do wolnośći osobistej, a przede wszystkim do wyksztalcenia i wychowania, jako kamieni wegielnych wolnego bytowania. "

Protokol 10-ty

"GENIALNOSC PODLOSCI
Narody zywia specjalna milosc i szacunek dla geniuszów sily politycznej i na wszelkie z ich strony gwalty odpowiadaja: podle, bo podle, ale jakie zreczne! Szwindel, ale jak wykonany, jak wspaniale i bezczelnie! Przewidujemy zaprzegniecie wszystkich narodów do pracy nad wzniesieniem przez nas projektowanego gmachu kapitalnego. Oto dlaczego musimy przede wszystkim zebrac zapas i zapewnić sobie te wprost zuchwala dzielnosc i moc ducha, która wcielona w dzialaczy naszych zlamie wszystkie przeszkody na drodze naszej. "

"GLOSOWANIE POWSZECHNE
Toteż musimy dopuscic do glosowania wszystkich, bez róznic klas i cenzusu, aby wprowadzic absolutyzm większości, czego nie można wymusic na klasach inteligentnych posiadajacy cenzus. "

"WARTOSC OSOBISTA
W ten sposób przyzwyczaiwszy wszystkich do pojecia o wartosci osobistej, zniszczymy wpływy rodziny u gojów oraz jej wartosc wychowawcza, polozymy kres wysuwaniu się rozumów indywidualnych, którym tlum, przez nas kierowany, nie da wysunac sie, ani nawet wypowiedziec. Tlum przyzwyczail się do słuchania tylko nas, bowiem placimy mu za posłuch i uwage. W ten sposób stworzymy potege slepa, niezdolna poruszac się bez kierownictwa naszych agentów którzy zajmuja miejsca jej przywódców. Ludy poddadzą się temu rygorowi widzac, że od przywódców tych zaleza zarobki, wsparcia i otrzymanie wszelkiego dobra. "

"MASONERIA TAJNA, I JEJ „LOZE" NA POKAZ
W jakim innym celu wymyslilismy i nakazalismy gojom cala te polityke, nie dajac im moznosci zbadania jej tresci - Jeżeli nie w tym, zeby osiagnac to co jest prosta droga niedoskonale dla naszego rozsianego plemienia. Posluzylo to jako fundament dla naszej organizacji masonerii tajnej, która nie jest znana oraz dla celów istnienia nawet nie podejrzewaja te bydleta-goje, zneceni przez nas do szeregów armii, loz masonskich „na pokaz", istniejacych dla zamydlenia oczu gojom. Bóg obdarzyl nasz naród wybrany rozproszeniem. W tej pozornej naszej slabosci znalazla wyraz cala potega, która teraz doprowadzila nas do progu wladzy wszechświatowej. Obecnie niewiele pozostaje juz do nadbudowania na fundamencie założonym"


Protokol nr.12

"ZYDOWSKIE POJMOWANIE WYRAZU „WOLNOSC"
Wyraz „wolność", który może byc pojmowany róznorodnie, my okreslamy jak nastepuje : „Wolnosc" jest prawem czynienia tego, na co kodeks pozwala. Podobne pojmowanie posluzy nam w chwili odpowiedniej do tego, aby cala wolność była w naszym reku, bowiem prawa beda tworzyly lub niszczyly tylko to, co mysl programu powyzszego uznamy za wlasciwe. "

"KONTROLA PRASY
Zadna wiadomosc nie przedostanie się do spoleczenstwa bez kontroli naszej. Cel ten osiagniemy juz obecnie w ten sposób, że wszelkie nowosci wydawnicze otrzymywane sa przez kilka agentur, które centralizuja ruch wydawniczy calego świata. Agentury te wówczas beda wyłącznymi naszymi instytucjami i beda oglaszaly tylko to, co my im wskazemy.
Jeżeli obecnie potrafimy zawladnac mózgami spoleczenstw gojów do tego stopnia, że wszystkie prawie patrza na zdarzenia światowe przez kolorowe szybki okularów, które my im zakladamy, Jeżeli obecnie nie istnieja dla nas w zadnym państwie przeszkody, tamujace droge do tak nazywanych przez glupote gojów tajemnic państwowych, - to jakze będzie wówczas, kiedy zostaniemy uznanymi wladcami świata w osobie naszego wladcy wszechświatowego. Powrócmy do przeszlosci prasy. Ktokolwiek będzie chcial zostac wydawca, ksiegarzem lub drukarzem będzie zmuszony wyjednac sobie dyplom odpowiedni, który w razie wykroczenia będzie niezwlocznie odbierany. "

"JESZCZE O PRASIE
Przejdzmy do prasy. Obciazymy ja zarówno jak i wszelkie druki podatkiem, pobieranym w markach od arkusza oraz kaucjami. Ksiazki, liczace mniej niz trżydziesci arkuszy, beda placily podatek zdwojony. Zaliczamy je do kategorii broszur, zeby z jednej strony zmniejszyc liczbe wydawnictw periodycznych, stanowiacych najskuteczniejsza trucizne drukowana, z drugiej zas - srodek ten zmusi literatów do pisania ksiazek tak obszernych, ze nikt ich nie będzie czytal, zwlaszcza wobec ich drozyzny. Nasze wydawnictwa własne, majace zwrócic ruch umyslów w kierunku przez nas wybranym, beda tanie i zyskaja wielka poczytnosc. Podatki poloza kres lichym popedom literackim, system zas kar wytworzy zaleznosc literatów do nas. Gdyby nawet znalezli się chetni do pisania przeciwko nam, to jednak nie znajda wydawców, którzy by się podjeli drukowania. Przed przyjeciem do druku jakiegokolwiek dzielą, wydawca albo drukarz będzie musial wyjednac od wladz pozwolenie. W ten sposób zawczasu poznamy knowania, skierowane przeciwko nam i zanulujemy je oglaszajac wczesniej wyjasnienia na ten temat. Literatura i dziennikarstwo sa to dwa najwyzsze czynniki wychowawcze, dlatego tez rząd nasz będzie wlascicielem większości dzienników. Z centralizuje to wpływ szkodliwy prasy prywatnej, a zarazem stworzy olbrzymi wpływ na umysly. Jeżeli wydamy pozwolenie na 10 dzienników, to sami otworzymy 30 i będziemy stale utrzymywac ten stosunek. Ogól nie powinien domyslac się tego, wydawane wiec przez nas dzienniki beda z pozoru krancowo przeciwnych kierunków i zdania, co wzbudzi do wydawnictw tych zaufanie i pociagnie do nich przeciwników naszych, niedomyslajacych się niczego. W ten sposób wpadna oni w nasze sidla i beda unieszkodliwieni.

Na pierwszym planie beda staly organy o charakterze scisle urzedowym. Te beda pilnowaly zawsze naszych interesów, to tez wpływ beda posiadaly bardzo nikly. Na drugim planie umiescimy pólurzedówki których zadaniem będzie necenie obojetnych. Trzeci plan zajmie nasza rzekoma opozycja, w której bodajby jeden z organów będzie stanowil antypody nasze. Przeciwnicy nasi beda uważali owa rzekoma opozycje za zwolenników swoich i otworza przed nami karty.
Dzienniki nasze beda przedstawialy, kierunki najrozmaitsze; arystokratyczny, republikanski, rewolucyjny, a nawet anarchistyczny, lecz tylko dopóty, rzecz prosta, dopóki zyc będzie konstytucja. Jak bozek indyjski Wisznu, beda one posiadaly sto rak, z których kazda będzie wyczuwal puls jakiegos kierunku mysli spolecznej. Kazdy puls zacznie bic w sposób przyspieszony, wówczas rece te zwróca opinie w kierunku celów naszych, bowiem osobnik podniecony traci rozsadek i latwo poddaje się nakazom. Glupcy, którzy beda mysleli, że powtarzaja zdanie dziennika reprezentujacego ich obóz, powtarzac beda nasze mysli lub te, które beda dla nas pozadane. Wyobrazajac sobie że krocza za organem partii swojej, beda szli za sztandarem, którym my im wywiesimy.

Chcac skierowac odpowiednio do tego milicje gazetowa, musimy cala sprawe zorganizowac że szczególna dbaloscia. Pod nazwa centralnego wydzialu prasowego stworzymy zebrania literackie, na których agenci nasi beda niespostrzezenie rzucali hasła i dawali sygnaly. Sprzeciwiajac się zawsze powierzchownie naszym poczynaniom, bez dotykania ich istoty, organy nasze beda prowadzily polemike bezwartosciowa z dziennikarzami urzedowymi jedynie w celu, aby dac nam przyczyne do wypowiedzenia się więcej szczególowo niz to mogłismy uskutecznic w pierwiastkowych oswiadczeniach urzedowych. Rzecz prosta, iz będzie to z pozytkiem dla nas.
napaści na nas spowoduja jeszcze i to, że poddani upewniaja sie do zupelnej swobody gadania, nasi zas agenci beda mieli podstawy do twierdzenia, ze dzienniki wystepujace przeciwko nam, zajmuja się czcza paplanina, bowiem nie sa zdolne znalezc istotnych przyczyn do rzeczowego obalenia tresci rozporządzen naszych.
Podobnie niedostrzegalne dla uwagi spolecznej, nie mniej jednak pewne zarządzenia, w sposób najpewniejszy skieruja zaufanie w strone naszego rządu. Dzieki zarządzeniom tym będziemy w zakresię spraw politycznych w miare potrzeby pobudzali lub uspakajali umysly, przekonywali lub dezorientowali, przez drukowanie to prawdy, to znów klamstw, to pewnych danych, - to znów przeczenia im, odpowiednio do tego, czy przyjeto je dobrze, czy tez zle. Zawsze jednak będziemy ostroznie badali grunt, zanim uczynimy krok. będziemy odnosili nad przeciwnikami naszymi pewne zwycięstwa, bowiem, tamci nie beda rozporżądzali organami prasy, w których mogłiby wypowiedziec sie calkowicie, a to z powodu wymienionych wyzej zarządzen przeciwko prasie. Kamienie probiercze, uzyte przez nas w prasię trzeciej kategorii, beda w razie potrzeby energicznie umieszczone przez nasze pisma urzedowe. "

Przed wyborami dobrze sobie co nieco przypomniec

Jerzy