Sunday, September 16, 2007

Trwa fizyczna eksterminacja narodu polskiego

Taka jest PRAWDA

02.09.2004r. 15:08Co trzeci Polak należący do 4 milionowej grupy osób żyjących poniżej minimum egzystencji biologicznej to dziecko, które nie ukończyło 14 roku życia - o sytuacji poinformowała Polska Akcja Humanitarna na konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 1 września.

Z badań, przeprowadzonych przez prof. Wielisławę Warzywodę- Kruszyńską (Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego), wynika, że najwięcej biednych dzieci jest w województwach: świętokrzyskim warmińsko-mazurskim (w ubóstwie żyje 40 proc. wszystkich dzieci), podkarpackim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i lubuskim (30-40 proc.).

Zdaniem prof. Warzywody-Kruszyńskiej, "każde z tych województw należy w całości uznać za enklawy dziecięcej biedy". Według UNICEF, w całej Polsce w skrajnej biedzie żyje średnio 15,4 proc. dzieci.

Wicepremier Izabela Jaruga Nowacka poinformowała, iż na program dożywiania dzieci rząd przeznaczy w najbliższym czasie 7 mln zł. W tym roku na dożywianie przeznaczono 60 mln zł. Kwota ta jednak nie pozwala nawet na częściowe zaspokojenie potrzeb głodujących w jednym województwie...Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: PAH/r.n.

No comments: