Sunday, September 16, 2007

PAN ambasador wyraza swoje niezadowolenie

Jego ekscelencja Nowosilcow zwany "Wieszatielem' z racji swojego anty -polskiego dzialania ...ops..przepraszam..pomyliem nazwiska .
Fakty te same tylko nazwisko inne.Musze to nieco uaktualnic:

Jego ekscelencja David Peleg, znany ze swoich anty -polskich wypowiedzi wyrazil zaniepokojenie ...Zdaniem Nowosilcowa..cholera..Pelega ...:"wypowiedzi ojca Rydzyka oznaczają cofnięcie się w postępie, jaki Polska uczyniła na drodze pojednania żydowsko-katolickiego i w walce z antysemityzmem od upadku komunizmu. "

Izraelski namiestnik kraju nadwislanskiego

Przetlumaczone na jezyk polski znaczy to: "obserwujemy z niepokojem fakt ,ze nie wszyscy obywatele panstwa nadwislanskiego zachowuja sie tak jakbysmy sobie tego zyczyli.
Zamiast witac z otwartymi rekami nasza obecnosc,zamiast poddac sie naszej madrosci i uwierzyc w nasza nieomylnosc,zamiast porzucic nieralne mrzonki o jakims "wolnym" i "niepodleglym" panstwie polskim,zamiast odstapic od wiary katolickiej i wyslac wszystkie mlode polskie kobiety do izraelskich burdeli a mlodych mezczyn do Iraku , sa jeszcze w Polsce nieodpowiedzialne ,anarchistyczne elementy ,ktore probuja zamacic w glowach swoim rodakom"
.Koniec tlumaczenia.

Reszte powodow zaniepokojenia Nowosilcowa,przepraszam,PELEGA znajdziecie ponizej.

Jerzy


Izrael kontra Polska 30.07.2007r. 21:23Amabsador Izraela w Polsce wezwał Polskę i polski Kościół do potępienia wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka, które ocenił jako najbardziej antysemickie uwagi od 1968 roku. Robi się gorąco...

W wywiadzie dla agencji Associated Press ambasador powiedział, że nagrane na taśmę i opublikowane przez tygodnik "Wprost" wypowiedzi ojca Rydzyka oznaczają cofnięcie się w postępie, jaki Polska uczyniła na drodze pojednania żydowsko-katolickiego i w walce z antysemityzmem od upadku komunizmu.

Sądzę, że to najbardziej antysemicka wypowiedź tu w Polsce od 1968 roku. Mamy nadzieję, że rząd z jednej strony, a Kościół katolicki z drugiej złożą oświadczenie potępiające tę antysemicką wypowiedź - zaznaczył Peleg.

Poinformował, że złożył prośbę w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz w MSZ i Ministerstwie Sprawiedliwości o podjęcie działań w tej sprawie. W Ministerstwie Sprawiedliwości zapewniono go, że po zakończeniu dochodzenia w sprawie autentyczności taśm ukaże się oświadczenie.

Zdecydowanie uważam, że jednym z celów ojca Rydzyka jest szkodzenie bardzo ważnemu dialogowi, jaki nawiązali katolicy i Żydzi - oświadczył ambasador.

Wyraził nadzieję, że wypowiedzi te spotkają się z potępieniem ze strony władz kościelnych. Mam nadzieję, że zostanie to potępione przez polski Kościół katolicki - powiedział Dawid Peleg."

No comments: