Saturday, August 4, 2007

Protokoly :wyklad 12 -ty

PROTOKÓL No. 12

ZYDOWSKIE POJMOWANIE WYRAZU „WOLNOSC"

Wyraz „wolność", który może byc pojmowany róznorodnie, my okreslamy jak nastepuje : „Wolnosc" jest prawem czynienia tego, na co kodeks pozwala. Podobne pojmowanie posluzy nam w chwili odpowiedniej do tego, aby cala wolność była w naszym reku, bowiem prawa beda tworzyly lub niszczyly tylko to, co mysl programu powyzszego uznamy za wlasciwe. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PRZYSZLOSC PRASY W PaństwIE ŻYDOWSKIM

Z prasa zalatwimy się w taki sposób: Jaka role gra obecnie prasa? Sluzy ona do podniecania potrzebnych nam namietnosci lub tez - egoizmom partyjnym. Bywa bezwartosciowa, niesprawiedliwa, klamliwa i większośc ludzi nie rozumie czemu ona sluzy. Osiodlajmy ja i wezmy mocno w cugle. Tak samo postapimy z pozostala prasa, bowiem nie mamy się co bronic od napaści prasy, Jeżeli pozostaniemy jako cel tylko dla ksiazek i broszur. Przeksztalcimy ów kosztowny obecnie, z uwagi na koniecznosc cenzurowania, - wytwór jawnosci, w źródło dochodów dla naszego państwa: obciazymy wydawnictwa specjalnym podatkiem w markach stemplowych oraz skladaniem kaucji przy organizowaniu organów prasy lub drukarn, co zabezpieczy nasz rząd od wszelkich napaści że strony prasy. Za ewentualna napaśc będziemy karali bezwzględnie. Srodki takie jak: marki i kaucje oraz zabezpieczone przez nie kary dadzą państwu olbrzymi dochód. Co prawda gazety partyjne mogłyby nie zalowac pieniedzy, to tez będziemy je zamykali juz po drugiej napaści. Nikt bezkarnie nie będzie mógl zacmic aureoli naszej nieomylnosci rządowej. Pretekstem do zamkniecia wydawnictwa będzie to, że dany organ prasy podnieca umysly bez przyczyny i podstawy. Zwróccie uwage na to, że miedzy napadającymi na nas beda i przez nas stworzone organy, lecz nie beda wystepowaly jedynie przeciwko punktom, których zmiane postanowilismy. !!!!!!!

KONTROLA PRASY
Zadna wiadomosc nie przedostanie się do spoleczenstwa bez kontroli naszej. Cel ten osiagniemy juz obecnie w ten sposób, że wszelkie nowosci wydawnicze otrzymywane sa przez kilka agentur, które centralizuja ruch wydawniczy calego świata. Agentury te wówczas beda wyłącznymi naszymi instytucjami i beda oglaszaly tylko to, co my im wskazemy.


Jeżeli obecnie potrafimy zawladnac mózgami spoleczenstw gojów do tego stopnia, że wszystkie prawie patrza na zdarzenia światowe przez kolorowe szybki okularów, które my im zakladamy, Jeżeli obecnie nie istnieja dla nas w zadnym państwie przeszkody, tamujace droge do tak nazywanych przez glupote gojów tajemnic państwowych, - to jakze będzie wówczas, kiedy zostaniemy uznanymi wladcami świata w osobie naszego wladcy wszechświatowego. Powrócmy do przeszlosci prasy. Ktokolwiek będzie chcial zostac wydawca, ksiegarzem lub drukarzem będzie zmuszony wyjednac sobie dyplom odpowiedni, który w razie wykroczenia będzie niezwlocznie odbierany. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZYM JEST POSTEP W POJECIU ŻYDÓW?

Wobec zastosowania sposobów powyzszych narzedzie mysli stanie się srodkiem wychowawczym w reku rządu naszego, który nie pozwoli juz masonom ludowym blakac się w ostepach i marzeniach o dobroczynnym wpływie postepu. Komu z nas niewiadome jest, że te dobrodziejstwa urojone stanowia droge do marzen bezsensownych, z których powstaly stosunki anarchiczne miedzy ludzmi a rządami, bowiem postep, a wlasciwie idea postepu naprowadzila na mysl o wszelkiego rodzaju emancypacji, nie ustalajac jej granic. Wszyscy tak zwani wolnomyslni sa anarchistami Jeżeli nie czynu, to mysli. Kazdy z nich ugania się za majakami wolnośći, wpadajac przy tym w samowole, czyli anarchie protestu dla protestu.

JESZCZE O PRASIE

Przejdzmy do prasy. Obciazymy ja zarówno jak i wszelkie druki podatkiem, pobieranym w markach od arkusza oraz kaucjami. Ksiazki, liczace mniej niz trżydziesci arkuszy, beda placily podatek zdwojony. Zaliczamy je do kategorii broszur, zeby z jednej strony zmniejszyc liczbe wydawnictw periodycznych, stanowiacych najskuteczniejsza trucizne drukowana, z drugiej zas - srodek ten zmusi literatów do pisania ksiazek tak obszernych, ze nikt ich nie będzie czytal, zwlaszcza wobec ich drozyzny. Nasze wydawnictwa własne, majace zwrócic ruch umyslów w kierunku przez nas wybranym, beda tanie i zyskaja wielka poczytnosc. Podatki poloza kres lichym popedom literackim, system zas kar wytworzy zaleznosc literatów do nas. Gdyby nawet znalezli się chetni do pisania przeciwko nam, to jednak nie znajda wydawców, którzy by się podjeli drukowania. Przed przyjeciem do druku jakiegokolwiek dzielą, wydawca albo drukarz będzie musial wyjednac od wladz pozwolenie. W ten sposób zawczasu poznamy knowania, skierowane przeciwko nam i zanulujemy je oglaszajac wczesniej wyjasnienia na ten temat. Literatura i dziennikarstwo sa to dwa najwyzsze czynniki wychowawcze, dlatego tez rząd nasz będzie wlascicielem większości dzienników. Z centralizuje to wpływ szkodliwy prasy prywatnej, a zarazem stworzy olbrzymi wpływ na umysly. Jeżeli wydamy pozwolenie na 10 dzienników, to sami otworzymy 30 i będziemy stale utrzymywac ten stosunek. Ogól nie powinien domyslac się tego, wydawane wiec przez nas dzienniki beda z pozoru krancowo przeciwnych kierunków i zdania, co wzbudzi do wydawnictw tych zaufanie i pociagnie do nich przeciwników naszych, niedomyslajacych się niczego. W ten sposób wpadna oni w nasze sidla i beda unieszkodliwieni.

Na pierwszym planie beda staly organy o charakterze scisle urzedowym. Te beda pilnowaly zawsze naszych interesów, to tez wpływ beda posiadaly bardzo nikly. Na drugim planie umiescimy pólurzedówki których zadaniem będzie necenie obojetnych. Trzeci plan zajmie nasza rzekoma opozycja, w której bodajby jeden z organów będzie stanowil antypody nasze. Przeciwnicy nasi beda uważali owa rzekoma opozycje za zwolenników swoich i otworza przed nami karty.
Dzienniki nasze beda przedstawialy, kierunki najrozmaitsze; arystokratyczny, republikanski, rewolucyjny, a nawet anarchistyczny, lecz tylko dopóty, rzecz prosta, dopóki zyc będzie konstytucja. Jak bozek indyjski Wisznu, beda one posiadaly sto rak, z których kazda będzie wyczuwal puls jakiegos kierunku mysli spolecznej. Kazdy puls zacznie bic w sposób przyspieszony, wówczas rece te zwróca opinie w kierunku celów naszych, bowiem osobnik podniecony traci rozsadek i latwo poddaje się nakazom. Glupcy, którzy beda mysleli, że powtarzaja zdanie dziennika reprezentujacego ich obóz, powtarzac beda nasze mysli lub te, które beda dla nas pozadane. Wyobrazajac sobie że krocza za organem partii swojej, beda szli za sztandarem, którym my im wywiesimy.


Chcac skierowac odpowiednio do tego milicje gazetowa, musimy cala sprawe zorganizowac że szczególna dbaloscia. Pod nazwa centralnego wydzialu prasowego stworzymy zebrania literackie, na których agenci nasi beda niespostrzezenie rzucali hasła i dawali sygnaly. Sprzeciwiajac się zawsze powierzchownie naszym poczynaniom, bez dotykania ich istoty, organy nasze beda prowadzily polemike bezwartosciowa z dziennikarzami urzedowymi jedynie w celu, aby dac nam przyczyne do wypowiedzenia się więcej szczególowo niz to mogłismy uskutecznic w pierwiastkowych oswiadczeniach urzedowych. Rzecz prosta, iz będzie to z pozytkiem dla nas.
napaści na nas spowoduja jeszcze i to, że poddani upewniaja sie do zupelnej swobody gadania, nasi zas agenci beda mieli podstawy do twierdzenia, ze dzienniki wystepujace przeciwko nam, zajmuja się czcza paplanina, bowiem nie sa zdolne znalezc istotnych przyczyn do rzeczowego obalenia tresci rozporządzen naszych.

Podobnie niedostrzegalne dla uwagi spolecznej, nie mniej jednak pewne zarządzenia, w sposób najpewniejszy skieruja zaufanie w strone naszego rządu. Dzieki zarządzeniom tym będziemy w zakresię spraw politycznych w miare potrzeby pobudzali lub uspakajali umysly, przekonywali lub dezorientowali, przez drukowanie to prawdy, to znów klamstw, to pewnych danych, - to znów przeczenia im, odpowiednio do tego, czy przyjeto je dobrze, czy tez zle. Zawsze jednak będziemy ostroznie badali grunt, zanim uczynimy krok. będziemy odnosili nad przeciwnikami naszymi pewne zwycięstwa, bowiem, tamci nie beda rozporżądzali organami prasy, w których mogłiby wypowiedziec sie calkowicie, a to z powodu wymienionych wyzej zarządzen przeciwko prasie. Kamienie probiercze, uzyte przez nas w prasię trzeciej kategorii, beda w razie potrzeby energicznie umieszczone przez nasze pisma urzedowe.


SOLIDARNOSC ŻYDÓW W PRASIE WSPÓLCZESNEJ

Juz obecnie bodajby w formach przestrzeganych przez dziennikarstwo francuskie istnieje solidarnosc masonska, wyrazona w hasłe : wszystkie organy prasy zwiazane sa wzajemnie tajemnica zawodowa. (!!!!!!!!!!!!-przyp moj Jerzy)
Zaden z czlonów tej prasy, na ksztalt augurów starozytnych nie wyda tajemnicy informacji swoich, Jeżeli nie postanowiono, oglosic ich. Zaden z dziennikarzy nie zdecyduje się na zdradzenie tej tajemnicy bowiem zaden z nich nie jest przyjmowany do świata literackiego, o ile nie mial w przeszlosci jakiejs haniebnej rany. Rany te ujawnionoby zaraz, dopóki zas sa ukryte aureola dziennikarza przyciaga przekonania większości. Tlumy z zapalem krocza za nim.


OBUDZENIE ZADAN SPOLECZNYCH NA PROWINCJI

Wyrachowanie nasze dotyczy zwlaszcza prowincji. Konieczne jest, byśmy tam obudzili te pragnienia i daznosci, przy pomocy których mogłibyśmy w kazdej chwili zaatakowac stolice, przedstawiajac je za niezalezne pragnienia i daznosci prowincji. Rzecz prosta, iz źródłem my będziemy zawsze. Potrzebne nam to, by niekiedy, dopóki nie posiadamy jeszcze pelni wladzy, - stolice bywaly oplatane przez prowincjonalna opinie narodu, czyli większości zorganizowanej sztucznie przez naszych agentów.
Potrzebne nam to, by stolice w momencie psychologicznym nie potrzebowaly nad faktem dokonanym debatowac bodajby dlatego, że znalazl on uznanie większości prowincjonalnej.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEOMYLNOSC NOWEGO USTROJU

W okresię nowego ustroju bedacego przejsciem do panowania naszego, nie można pozwolic na demaskowanie przez prase nieuczciwosci spolecznej. Konieczne jest, by myslano, że nowy ustrój zadowolil wszystkich o tyle, ze nawet znikla przestepczosc.
Przejawy przestepczosci moga byc znane tylko ofiarom lub swiadkom przypadkowym.

No comments: