Friday, July 27, 2007

Protokoly--wyklad IV

PROTOKÓL No. 4

FAZY RZECZYPOSPOLITEJ

Kazda rzeczpospolita pochodzi od faz. Pierwsze z nich stanowia pierwsze dni szalu slepca, miotajacego się na wszystkie strony - drugie demagogia, rodzaca anarchie, która bezwzględnie prowadzi do despotyzmu, lecz nie do jawnego, uprawnionego, a wiec tym samym odpowiedzialnego, ale do niewidziałnego i niewidomego, niemniej jednak dotkliwego despotyzmu jakiejkolwiek organizacji tajnej, dzialajacej tym bezwzględnej, bo z ukrycia, zza pleców róznych agentów, których zmienianie nie tylko szkodzi lecz nawet dopomaga do rozwoju sily tajemnej, pozbywajacej się wskutek tego koniecznosci wydatków na zaplacenie agentów za długotrwala prace.

MASONSTWO ZEWNETRZNE

Kto lub co zdolne jest obalic sile niewidziałna? A sila nasza jest własnie taka. Masoneria zewnetrzna sluzy do ukrycia jej oraz jej celów, plan zas dzialan tej sily, a nawet miejsce, gdzie się znajduje, nie będzie nigdy ludziom wiadome.

WOLNOSC I WIARA

Lecz i wolność mogłaby byc nieszkodliwa i istniec w państwie bez uszczerbku dla pomyslnosci narodów, gdyby oparta była na zasadach wiary w Boga; na braterstwie ludzkosci, lecz poza obrebem mysli o równosci, której przecza podstawy tworzenia, jakie ustalily podleglosc. Naród posiadajacy wiare podobna byłby rządzony przez rady parafialne i kroczyłby naprzód spokojnie kierowany przez swego pasterza duchowego, posluszny Boskiemu podzialowi na ziemi. Oto przyczyna, dla której musimy podkopac wiare, wyrwac z umyslów gojów zasady Bóstwa i ducha, zmieniwszy wszystko przez wyliczenia arytmetyczne i potrzeby materialne.

MIEDZYNARODOWA KONKURENCJA PRZEMYSLOWO-HANDLOWA.

ROLA SPEKULACJI

Chcac by umysly gojów nie zdazyly myslec i spostrzegac, nalezy zwrócic je w kierunku przemysłu i handlu. Wówczas wszystkie narody dazyc beda do zysków i w walce nie zauważa swego wroga wspólnego. A wolność doprowadzila spoleczenstwo gojów do rozkladu i ruiny, nalezy przemysł wprowadzic na droge spekulacji. W wyniku to, co przemysł odbierze ziemi, nie pozostanie przy wlascicielach, lecz przejdzie do spekulacji, czyli do kas naszych.

KULT ZLOTA

Natezona walka o supremacje, wstrzasu w zyciu ekonomicznym, wytworza, a nawet juz wytworzyly inny rodzaj spoleczenstwa zimnego, bez serca i pelnego rozczarowan. Spoleczenstwa takie przejete beda wstretem do religii i polityki wyzszej. Kierownikiem ich będzie jedynie: wyrachowanie, czyli zloto, dla którego beda mialy kult prawdziwy za uciechy materialne, jakie ono dac może. Wówczas nie dla sluzenia dobrej sprawie, nawet nie dla dostatku, lecz jedynie z nienawiśći do klas uprzywilejowanych, nizsze sfery gojów pójda wraz z nami przeciwko naszym konkurentom o władzę - gojom inteligentnym.

Coraz bardziej zadziwia mnie ten anonimowy agent carskiej "Ochrany", ktory byyl w stanie cos takiego przewidziec.
Diabelski geniusz..

No comments: