Friday, July 27, 2007

Protokoly-wyklad 5-ty

PROTOKÓL No. 5

STWORZENIE WZMOZONEJ CENTRALIZACJI ZArządÓW

Jaka forme zarządu administracyjnego można nadac spoleczenstwom, w których specjalnosc wdarla się wszedzie, gdzie do bogactw dojsc można tylko przy pomocy sprytnych na wpól oszukanczych afer, gdzie panuje rozpusta, gdzie moralnosc podtrzymywana jest tylko przez system kar i surowe prawa, nic zas przez przyjete dobrowolne zasady, gdzie uczucia dla wiary i ojczyzny zginely wskutek rozwoju pogladów kosmopolitycznych? Jaka forme rządu nadac spoleczenstwom podobnym, Jeżeli nie ta despotyczna, która okresle nastepnie? Stworzymy wzmozona centralizacje wladzy, by ujac w rece wszelkie spoleczne sily. Uregulujemy mechanicznie, przy pomocy praw nowych, wszystkie czynnosci naszych poddanych w zyciu politycznym. Prawa te skasuja po kolei wszystkie ulgi i swobody, tolerowane przez gojów, a królestwo nasze, zaznaczy się takim wspanialym despotyzmem, że będzie on w stanie zawsze i wszedzie zmiazdzyc przeciwdzialajacych, niezadowolonych gojów. Moze kto nam zarzuci, że despotyzm, o którym mowa, niezgodny jest z postepem współczesnym. Dowiode że jest wprost przeciwnie.

DROGI DO ZAGARNIECIA WLADZY PRZEZ TAJNE ORGANIZACJE

W owych czasach, kiedy ludy uważaly panujących za przejaw woli Boskiej, wówczas ulegaly bez szemrania samowladztwu królów, lecz poczawszy od chwili, kiedy podsunelismy ludom mysl o prawach własnych, zaczely one uważać panujących za zwyklych smiertelników. Cech uswiecania przez wybór Boski znikly z czola królów w oczach ludów, kiedy zas pozbawilismy je wiary w Boga, wówczas wladza wyrzucona była na ulice wraz z własnoscia publiczna zagarnieta przez nas. Prócz tego talent rządzenia masami i osobami przy pomocy zrecznie dobranej teorii i frazeologii, przepisów o wspólzyciu i wszelkich innych podstepów o których goje nie maja pojecia - nalezy do celów specyficznych naszej madrosci administracyjnej, wyksztalconej na analizie, na takich subtelnosciach rozumowania tak samo, jak nie mamy ich w sferze solidarnosci i ukladania planów politycznych. Jedynie ich Jezuici mogłiby pod tym wzgledem równac się z nami, lecz potrafilismy ich zdyskredytowac w oczach tlumu bezmyslnego, jako organizacje jawna pozostajac sami w ukryciu z nasza organizacja tajna. Zreszta, czyz to dla świata nie jest obojetne, kto będzie jego wladca: glowa kosciola katolickiego - czy nasz despota z krwi syjonskiej?
Dla nas jako dla narodu wybranego, sprawa ta bynajmniej nie jest obojetna.

PRZYCZYNY niemożNOSCI ISTNIENIA ZGODY MIEDZY PANSTWAMI

Chwilowo mogłaby dac sobie rade z nami wszechświatowa koalicja gojów, lecz przed zjawiskiem podobnym jestesmy zabezpieczeni przez owe ziarna wasni miedzypaństwowej, które juz z gruntu wyrwac się nie daja. Przeciwstawilismy wzajemne wyrachowania osobiste i narodowe gojów, nienawiśći religijne i plemienne, hodowane przez nas w sercach gojów w ciagu 20 wieków. Dzieki temu wszystkiemu, zadne państwo wyciagajace dlon nie spotka sie z usciskiem zyczliwym, bowiem kazdy czlowiek musi myslec, że porozumienie się przeciwko nam jest dla niego niekorzystne. Jestesmy zbyt silni, trzeba się liczyc z nami. nawet nielicznego przymierza państwa stworzyc nie moga bez tego, zebyśmy nie brali udzialu tajnego.

ZYDZI JAKO NARÓD WYBRANY

Per Me regnat - Przezemnie panują królowie.
Prorocy zas zapowiedzieli nam, że wybrani jestesmy przez samego Boga do panowania nad Swiatem. Bóg dal nam genialnosc, byśmy mogłi uskutecznic to zadanie. Gdyby obóz przeciwny był genialny, wówczas móglby walczyc z nami, ale przybysz nie ma zadnej wartosci dawnego obywatela. Walka byłaby bezlitośna, jakiej jeszcze świat nie widział. Zreszta genialnosc gojów była spózniona.


ZLOTO JAKO SILNIK MECHANIZMÓW PaństwOWYCH

Wszelkie kola mechanizmów państwowych poruszaja się dzieki dzialaniu silnika, pozostajacego w rekach naszych. Silnik ten - to zloto. Wymyslona przez Mędrców naszych nauka ekonomii politycznej od dawna juz wskazuje na królewska powage kapitalu.

MONOPOLE W HANDLU I PRZEMYSLE

By kapital mógl dzialac bez skrepowania, winien dazyc do swobody organizowania monopolów w przemysłe i handlu, o co juz dobija się we wszystkich częśćiach świata dlon niewidziałna. Swoboda ta daje wage polityczna przemysłowcom, co posluzy do ucisku ludu. Obecnie rozbrajanie narodów jest sprawa najwazniejsza, niz popychanie ich do wojny, doniosniejsze jest wyzyskiwanie na korzysc nasza zagorzalych namietnosci, niz gaszenie ich. Wazniejszym jest przejac i komentowac po swojemu mysli cudze, niz je wypelniac.

DONIOSLOSC KRYTYKI

Zadaniem naczelnym naszego rządu jest oslabienie rozumu spolecznego przez krytyke, oduczania od rozwazan, mogacych wywolac opór, zwrócenie sil intelektualnych w kierunku beztresciwego krasomówstwa.

INSTYTUCJE „NA POKAZ"

We wszystkich epokach ludy i osobistosci poszczególne braly slowo za czyn, zadawalajac się tym, co było na pokaz, nader rządko zwracajac uwage, czy na gruncie spolecznym, po obietnicy nastepowalo wykonanie. To tez zorganizujemy instytucje na pokaz, które w sposób wymowny beda dowodzily swego dobroczynnego wpływu na postep.


PRZEMECZENIE NA WSKUTEK NADMIARU KRASOMÓWSTWA

Przyswójmy sobie fizjognomie liberalna wszystkich partii, wszystkich kierunków i zaopatrzmy w nia również i mówców, których zadaniem będzie mówic tyle, by doprowadzilo to ludzi do przemeczenia wskutek nadmiaru krasomówstwa, do wstretu do mówców.JAK OWLADNAC OPINIA SPOLECZNA

Aby owladnac opinia spoleczna, nalezy ja doprowadzic do dezorientacji, gloszac z róznych stron tyle pogladów sprzecznych i tak długo, dopóki goje nie zbladza w tym labiryncie i nie zrozumieja, że najlepiej jest nie miec zadnych przekonan, co do spraw politycznych, których spoleczenstwo nie może byc swiadome, bowiem swiadomy jest ich tylko ten, kto kieruje spoleczenstwem. Oto tajemnica pierwsza.
Druga, której posiadanie jest niezbedne dla sprawowania z powodzeniem rządów, polega na tym, by o tyle rozplenic wady narodowe, przyzwyczajenia, namietnosci, warunki wspólzycia, aby nikt nie mógl zrozumiec tego chaosu oraz zeby ludzie przestali pojmowac się wzajemnie. Srodek ten posluzy jeszcze do zasiania wasni wsród wszystkich partii, do rozczlonkowania sil zbrojnych, które nie chca jeszcze ukorzyc się przed nami, do wyzucia z odwagi wszelkiej inicjatywy osobistej, zdolnej choc troche szkodzic sprawie naszej.
!!!!!!!!!!!!!!!!

DONIOSLOSC INICJATYWY OSOBISTEJ

Nie ma nic równie niebezpiecznego, jak inicjatywa osobista. Jeżeli jest genialna wówczas może dokazac więcej niz miliony ludzi, wsród których zasialismy wasn. Musimy tak pokierowac wychowaniem spoleczenstw gojów, zeby wobec kazdej sprawy, wymagajacej inicjatywy, opuszczali rece w bezradnej bezczynnosci. Natezenie i wypływające że swobody dzialania, w starciu że swoboda inna, wyczerpuje sily. Jest to źródło powaznych wstrzasów moralnych, rozczarowan, niepowodzen.
!!!!!!!!!!!!!!!

"NADRZAD"

Przy pomocy wszystkiego wymienionego o tyle zmeczymy gojów, ze zmusimy ich do zaproponowania nam objecia wladzy miedzynarodowej, która dzieki swemu przysposobieniu będzie w stanie polaczyc wszystkie sily państwowe calego świata i utworzyc „Nadrząd". Na miejscu wladców współczesnych postawimy strasżydlo, które będzie nosilo miano Nadrządowej Administracji. Rece jego beda wyciagniete we wszystkie strony, jak kleszcze, przy tak kolosalnej organizacji, że nie może ona nie zwycięzyc narodów.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No comments: