Wednesday, July 25, 2007

Protokoly-wyklad 2

PROTOKÓL No. 2

WOJNA EKONOMICZNA, JAKO PODSTAWA PRZEWAGI ŻYDOWSKIEJ

Jest rzecza dla nas niezbedna, by wojny nie przynosily korzysci terytorialnych, bowiem przeniosloby to wojne na grunt ekonomiczny, a w tej dziedzinie narody w pomocy naszej dostrzegaja potege naszej przewagi, taki zas stan rzeczy odda obydwie strony do dyspozycji naszej agentury miedzynarodowej posiadajacej miliony oczu, dla których zadne granice nie istnieja. Wówczas nasze prawa miedzynarodowe zniwecza wlasciwe prawa narodowe i beda rządzily narodami w ten sam sposób, w jaki prawo cywilne zarżądza stosunkami wzajemnymi poddanych danego państwa.

ADMINISTRACJA NA POKAZ I „RADCY TAJNI"

Administratorzy wybierani przez nas z posród tlumu w zaleznosci od ich zdolnosci niewolniczych, nie beda osobami przygotowanymi do rządzenia, dlatego tez z łatwośćia stana się w grze naszej pionkami kierowanymi przez uczonych naszych i doradców genialnych, specjalistów ksztalconych od dziecinstwa w sztuce rządzenia sprawami calego świata.
Jak wiadomo specjalisci nasi, ci niezbedni do rządzenia czerpali z naszych planów politycznych, z doswiadczenia historii, z badan kazdej chwili biezacej. Goje nie rżądza się wiadomosciami praktycznymi, zdobytymi w drodze obiektywnych badan historycznych, lecz rutyna teoretyczna, pozbawiona wszelkiego pogladu praktycznego na jej wyniki. To tez nie warto liczyc się z nimi. Niech się ciesza tymczasem, lub niech zyja nadziejami nowych uciech, albo wspomnieniami juz przezytych. Niech dla nich gra role najwazniejsza to, co nakazalismy im uważać za wskazania nauki (teorii). By osiagnac cel powyzszy, wzbudzamy przy pomocy prasy naszej slepe zaufanie dla wskazan tych. Inteligencja gojów będzie dumna z posiadanych umiejetnosci i bez sprawdzenia logicznego zastosuje w praktyce wszystkie zaczerpniete z nauki wiadomosci, zestawione odpowiednio przez agentów naszych w celach ksztaltowania umyslów w kierunkach dla nas pozytecznych.

POWODZENIE KIERUNKÓW DESTRUKCYJNYCH W NAUCE

Nie myslicie że twierdzenia nasze, sa bezpodstawne: zwróccie uwage na przygotowane przez nas powodzenie darwinizmu, marksizmu i nietscheanizmu. Wplyw demoralizujacy tych kierunków powinien byc, dla nas przynajmniej, az nadto widoczny.

ZDOLNOSC PRZYSTOSOWANIA SIE W POLITYCE

Musimy liczyc się że współczesnym biegiem mysli, z charakterami i tendencjami narodów, zeby nie czynic omylek w polityce i w zarżądzaniu sprawami administracyjnymi. Triumf systemu naszego, którego częśći mechanizmu można zestawiac rozmaicie, odpowiednio do charakteru narodów, spotykanych na naszej drodze, - nie może miec powodzenia, o ile zastosowanie w praktyce systemu tego nie będzie oparte na wynikach przeszlosci z terazniejszoscia.

ROLA PRASY

Państwa współczesne posiadaja w reku swoim olbrzymia sile, wytwarzajaca ruch mysli w narodach, - to prasa. Rola prasy polega na zaznaczeniu zadan niezbednych, na komunikowaniu skarg narodu, na wyrazaniu a nawet tworzeniu niezadowolenia. Prasa jest ucielesnieniem wolnośći mówienia. Państwa nie umialy wykorzystac tej sily i oto znalazla się ona w naszych rekach. Przez nia zdobylismy wpływy, pozostajace na uboczu i w cieniu, dzieki niej zgromadzilismy w posiadaniu naszym zloto, nie baczac na to, ze zmuszeni byłismy wylawiac je że strumienia krwi i lez...

WARTOSC ZLOTA I CENNOSC OFIAR ŻYDOWSKICH

Wyrównalismy to skladajac w ofierze wielu sposród naszego narodu. Kazda ofiara z naszej strony w oczach Boga naszego, warta jest tysiąca gojów.

Koniec wykladu 2.
Jestem zdumiony poziomem wyksztalcenia tego agenta carksiej ochrany ,ktory byl autorem tej "falszywki" :)
Ciekawe co jeszcze wymysli ?

No comments: