Thursday, July 26, 2007

Protokoly- wyklad 3

PROTOKÓL No. 3

ZMIJA SYMBOLICZNA I JEJ ZNACZENIE

Dzis moge wam zakomunikowac, że cel nasz jest juz o kilka kroków od nas. Pozostaje niewielka przestrzen, by cala droga, która odbylismy, zwarla się w krag Zmii Symbolicznej, wyobrazajacej nasz naród.
Kiedy krag ów zamknie się wszystkie państwa europejskie beda ujete jak gdyby w potezne obcegi.


CHWIEJNOSC WAGI KONSTYTUCYJNEJ

Wspólczesna waga konstytucyjna wkrótce runie, bowiem ustawilismy ja dokladnie, by nie przestala chwiac się dopóki nie przetrze się jej podstawa. Goje mysleli że wykuja ja dosc mocno i oczekiwali wciaz, że waga odzyskala równowage. Lecz podstawa a mianowicie - królujacy, zalonieci sa przez swoich przedstawicieli, którzy szaleja, porwani urokiem wladzy niekontrolowanej i nieodpowiedzialnej. Wladze te zawdzieczaja terrorowi, którego widmo krazy po palacach. Nie majac dostepu do narodu własnego, królujacy nie moga juz porozumiec się z nimi i swoje sily wzmóc przeciwko zadnym wladzy. Rozdzielone przez nas : sila wladców posiadajacych zdolnosc widzenia, od slepej sily narodu - utraciły wszelkie znaczenie, bowiem kazda poszczególnie, jak slepiec pozbawiony jest kija, jest niedołężna.

WLADZA I AMBICJA

Aby pobudzic zadnych wladzy do naduzywania jej przeciwstawilismy wzajemnie sobie wszystkie sily, rozwijajac ich tendencje liberalne do niepodleglosci.

W kierunku tym powolalismy do zycia wszelka przedsiebiorczosc, uzbroilismy wszystkie partie, umiescilismy władzę jako cel dla wszystkich ambicji.
Z państw uczynilismy władzę jako cel dla wszystkich ambicji. Z Państw uczynilismy areny, na których rozgrywaja się zamieszki. Niezadługo zamieszki i bankructwa rozpoczna się wszedzie.


„GADANIE" PARLAMENTARNE. PAMFLETY


NADUZYCIE WLADZY

Niewyczerpane gaduly zamienily posiedzenia parlamentów i zgromadzen administracyjnych na konkursy krasomówcze. Śmiali dziennikarze i bezceremonialni pamflecisci napadają codziennie, na personel administracyjny. Naduzycia wladzy przygotuja upadek ostateczny wszelkich instytucji i wszystko runie do góry nogami pod ciosem oszalalego tlumu.

NIEWOLA EKONOMICZNA. „PRAWO LUDU"

Nedza przykula narody do pracy mocniej niz przykuwala je niewola i prawa panszczyzniane. Od ostatnich można było się uwolnic w ten lub inny sposób, od nedzy zas oderwac się jest niemożliwym.

W konstytucji zawarlismy prawa, które dla nas sa prawami fikcyjnymi, nie zas rzeczywistymi.
Wszystkie tak zwane „prawa ludu" moga istniec jedynie jako idea, niemożliwa do urzeczywistnienia w praktyce.

Jaka wartosc dla proletariusze pracujacego, zgietego w palak pod ciężarem pracy ponad sily, zgnebionego przez los - posiada otrzymane przez gadulów prawa gadania, przez dziennikarzy-prawa pisania róznych glupstw wspólrzedne z rzeczami dennymi, - Jeżeli proletariat nie ma z konstytucji innych korzysci ponad marne okruchy, które rzucalismy mu że stolu naszego za oddawanie glosów w mysl wskazan naszych kreatur i naszych agentów?
Dla nedzarzy prawa republikanskie sa gorzka ironia, bowiem potrzeba pracy, omal że nie na dniówke, nie pozwala im w rzeczywistosci korzystac z tych praw, ale za to odbiera gwarancje zarobku stalego i pewnego, uzalezniajac go od porozumienia miedzy przedsiebiorcami lub towarzyszami pracy.

DOROBKIEWICZE I ARYSTOKRACJA

Pod kierunkiem naszym lud zniszczyl arystokracje, która stanowila jego ochrone naturalna i karmicielke a to dla zysków własnych, zwiazanych w sposób nierozerwalny z dobrobytem ludu.
Obecnie wobec zniszczenia arystokracji lud popadl pod ucisk dorobkiewiczów sprytnych, wzbogaconych, którzy niby jarzmo bezlitośne zwalili się na robotników.

ARMIA MASONSKO-ZYDOWSKA

Staniemy się niejako oswobodzicielami robotników spod tego jarzma, kiedy zaproponujemy im wstapienie do szeregów naszej armii, czyli do socjalistów, anarchistów i komunistów, których stale popieramy rzekomo na zasadzie prawa braterskiej solidarnosci ogólno-ludzkiej naszego masonstwa spolecznego. Arystokracje, korzystajaca na podstawie prawa pracy robotnika, obchodzilo zywo to, by robotnicy byli syci, zdrowi i krzepcy.

WYRADZANIE SIE GOJÓW

Glód wytwarza dla kapitalu pewniejsze prawa do robotnika, niz te którymi obdarzyla arystokracje prawna wladza monarchiczna. - Przy pomocy nedzy i wypływającej stad zawistnej nienawiśći, rządzimy tlumem i dlonmi jego miazdzymy wszystkich, którzy staja na drodze do naszych celów.

TLUM I KORONACJA WLADCÓW WSZECHSWIATA

Kiedy nadejdzie czas koronacji naszego wladcy wszechświata, wówczas te same rece zmiota wszystko, co mogłoby stanowic przeszkode.

TRESC ZASADNICZA PROGRAMU SZKÓL LUDOWYCH

Goje odzwyczaili się od myslenia bez pomocy naszych rad naukowych. Jako dowód dlaczego nie pojmuja koniecznosci tego, czego my z chwila, kiedy nastanie nasze królestwo, będziemy bezwzględnie przestrzegali, a mianowicie: w szkolach ludowych nalezy przede wszystkim wykladac jedyna nauke, prawdziwa, najpierwsza że wszystkich, - nauke o ukladzie zycia ludzkiego, o bycie spolecznym, wymagajacym podzialu pracy, a wiec podzialu ludzi na stany. Niezbedne jest by wszyscy wiedzieli, że równosc istniec nie może wobec prawa róznic w rodzajach dzialalnosci, że nie może byc wobec prawa jednakowo odpowiedzialny ktos, który postepowaniem swoim kompromituje caly stan i ktos inny, nie narazajacy na szwank nikogo, prócz honoru własnego.

TAJEMNICA NAUKI USTROJU SPOLECZNEGO

Nauka prawidlowa ustroju spolecznego, do którego tajników nie dopuszczamy gojów i masonów, wykazywalaby wszystkim, że miejsce pracy i praca sama winny byc zachowane dla okreslonych sfer, Jeżeli dazyc mamy do tego by praca nie była źródłem meki ludzkiej, spowodowanej przez nieodpowiednie do danego rodzaju pracy wychowanie. Studiujac te nauke, narody zaczna dobrowolnie ulegac wladzy oraz wprowadzonemu przez nia ustrojowi państwowemu. Przy obecnym stanie nauki i przy stworzonym przez nas jej kierunku, lud wierzacy slepo drukowanemu slowu, zywi wskutek nieswiadomosci swej i podsunietych mu blednych pojec, nienawiść do wszystkich stanów, które uważa za wyzsze, bowiem nie rozumie znaczenia kazdego stanu.

OGÓLNE PRZESILENIE EKONOMICZNE

Nienawisc powyzsza wyrasta na gruncie przesilenia ekonomicznego, które wstrzyma wszystkie operacje gieldowe i ruch w przemysłe. Stworzywszy dostepnymi dla nas sposobami tajnymi przy pomocy zlota, bedacego wyłącznie we wladaniu naszym, ogólne przesilenie ekonomiczne, wyslemy na ulice jednoczesnie we wszystkich krajach europejskich cale tlumy robotników. Tlumy te z rozkosza beda przelewaly krew tych, którym w prostocie ducha zazdroszcza od najmlodszych lat, a których dobytek beda mogły wówczas grabic.

NIETYKALNOSC „NASZYCH"

Naszych tlumy nie tkna, bowiem chwila napadów będzie nam wiadoma i beda przedsiewziete srodki zapewniajace bezpieczenstwo.

DESPOTYZM ŻYDOWSKI JAKO PaństwO ROZUMU

Przekonalismy juz, że postep zaprowadzi gojów do państwa rozumu. Takim własnie będzie despotyzm nasz, bowiem będzie umial w drodze rozsadnej surowosci uspokoic wszelkie wzburzenia i wyszczuc wolnomyslnosc że wszystkich instytucji.

UTRATA KIEROWNIKA I WIELKA REWOLUCJA FRANCUSKA

Kiedy lud dostrzegl, że w imie wolnośći czynione sa wszelkie ustepstwa i ulgi, wyobrazil sobie, że jest wladca i rzucil się do wladzy, lecz rzecz prosta, jak kazdy slepiec, natrafil na mase przeszkód. Wówczas zaczal goraczkowo szukac kierownika, nie domysliwszy sie, że nalezy powrócic do stanu poprzedniego, i zlozyl pelnomocnictwa u naszych stóp.
Przypomnijcie sobie rewolucje francuska, której nadalismy miano „wielkiej". Tajniki jej przygotowania sa nam znane bowiem jest cala dzielem rak naszych.


CESARZ DESPOTA Z KRWI SYONSKIEJ

Od chwili tej prowadzimy lud od jednego rozczarowania do drugiego, a to w celu, by wyrzekl się na rzecz Cesarza-despoty z krwi SYONSKIEJ, którego przygotowujemy dla calego świata.

PRZYCZYNY NIETYKALNOSCI ŻYDOWSKIEJ

Obecnie jako sila miedzynarodowa jestesmy nietykalnymi, bowiem w razie napaści bronia nas państwa inne. Niewyczerpana podlosc narodów gojów plaszczacych się wobec sily, bezlitośnych w stosunku do slabych, bezwzględnych dla bledów, poblazliwych dla zbrodni, nie chcacych znosic w przeszlosci ustroju wolnego, cierpliwych aż do meczenstwa wobec gwaltów i smialego despotyzmu, - to wszystko wspóldziala naszej niepodleglosci. Goje znosza takie naduzycia że strony współczesnych premierów-dyktatorów. Za popelnienie najmniejszego z tych naduzyc scieliby glowy dwudziestu królom.

ROLA TAJNYCH AGENTÓW ŻYDOWSKICH

Czym można objasnic zjawiska takie, niekonsekwencje że strony mas ludowych w stosunku do faktów, jak by się zdawalo, tej samej kategorii? Objaw ten znajduje uzasadnienie w tem, że dyktatorzy owi przez agitatorów swych podsuwaja ludowi mysl, że dopuszczajac się naduzyc, szkodza państwom dla celów wyzszych, a mianowicie, dla osiagniecia pomyslnosci ludów, dla ich braterstwa miedzynarodowego, dla solidarnosci i równouprawnienia. Rzecz prosta, nie jest wzmiankowane przy tym, polaczenie podobne będzie dokonane jedynie pod wladza nasza. I oto lud gani niewinnych, usprawiedliwia winnych, stopniowo umacniajac się w przekonaniu, że wolno mu robic, co tylko zechce. Wskutek takiego stanu rzeczy, naród burzy wszystko, co ma cechy stalosci i na kazdym kroku doprowadza do zaburzen.

WOLNOSC
Wyraz „Wolnosc" wystawia spoleczenstwo na walke przeciwko wszelkiej wladzy, nawet Boskiej i przyrodzonej. Oto przyczyna, dla której przy objeciu wladzy będziemy zmuszeni wykreslic wyraz że slownika jako, okreslenie zasady sily zwierzecej zamieniajacej tlum w stado zwierzat krwiozerczych. Prawda że zwierzeta to po opiciu się krwi zasypiaja i wówczas latwo zakuc je w kajdany, ale jesli nie dac im krwi, wówczas nie spia i walcza.

No comments: