Saturday, July 28, 2007

Protokoly: wyklad 6-ty

PROTOKÓL No. 6

MONOPOLE; ZALEZNOSC OD NICH MAJATKU GOJÓW

Wkrótce zaczniemy organizowac olbrzymie monopole, zbiorniki kolosalnych bogactw, od których nawet znaczne majatki gojów beda zalezne o tyle, ze zatona wraz z kredytem państw nazajutrz po katastrofie politycznej. Niechaj ekonomisci rozwaza donioslosc tej kombinacji. Wszelkimi sposobami powinnismy podnosic znaczenie naszego Nadrządu, wystawiajac go jako protektora, wynagradzajacego wszystkich, którzy poddadzą się nam dobrowolnie. !!!

WYZUCIE ARYSTOKRACJI Z ZIEMI

Arystokracja gojów, jako sila polityczna nie istnieje i nie mamy potrzeby liczenia się nia, lecz jako posiadaczka terenów szkodliwa jest dla nas z tego powodu, że może byc samodzielna co do zródel swego utrzymania. Wobec tego za wszelka cene musimy wyzuc ja z ziemi.
!!!

ZADLUZENIE ZIEMI

Najlepszym sposobem po temu jest powiekszenie ciężarów, czyli zadluzenie ziemi. Sposób ten utrzyma własnosc ziemska w stanie bezwzględnego pognebienia. Arystokracja gojów, dziedziczenie, nie umiejaca sie zadowolic malym, szybko zbankrutuje.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HANDEL, PRZEMYSL I SPEKULACJA

Jednoczesnie nalezy w sposób wzmozony popierac handel, przemysł, a glównie spekulacje, której rola polega na stanowieniu przeciwwagi dla przemysłu; bez spekulacji przemysł pomnozy kapitaly prywatne, podniesie rolnictwo, uwolniwszy ziemie od zadluzenia, wywolanego przez pożyczki udzieląne przez banki ziemskie. Nalezy zeby przemysł, wyssal z ziemi i prace i kapitaly, oraz zeby przez spekulacje oddal w rece nasze wszystkie pieniądze calego świata, a tym samym usunal wszystkich gojów do szeregów proletariatu. Wówczas goje ukorza się przed nami, byłeby wyjednac dla siebie prawo istnienia. !!!

ZBYTEK
Aby zniszczyc przemysł gojów damy spekulacji do pomocy zasiana przez nas wsród gojów potrzebe zbytku, pochlaniajacego wszystko.
!!!

PODNIESIENIE PLACY ZAROBKOWEJ I PODROZENIE
ARTYKULÓW PIERWSZEJ POTRZEBY

Podniesiemy place zarobkowa, co jednak nie przyniesię zadnej korzysci robotnikom, bowiem jednoczesnie wywolamy drozyzne artykulów pierwszej potrzeby, spowodowana rzekomo upadkiem rolnictwa i hodowli. Oprócz tego podkopiemy zrecznie i gleboko źródła wytwórczosci, przyzwyczaiwszy robotników do anarchii i naduzywania napojów wyskokowych, jednoczesnie zas zarządzimy wszystkie srodki do wyzucia z ziemi wszystkich gojów inteligentnych.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAJEMNY CEL PROPAGOWANIA TEORII EKONOMICZNYCH

Chcac, aby goje nie spostrzegli przedwczesnie istotnego celu dzialan, zakryjemy go rzekomym dazeniem do sluzenia klasię robotniczej oraz wielkim zasadom ekonomicznym, propagandowym czynnie przez nasze teorie ekonomiczne !!!!!!!!

No comments: