Sunday, December 16, 2007

Michalki sie rozbestwily!

Posted: 14 Dec 2007 02:42 pm Post subject: "Ogniem i mieczem"

--------------------------------------------------------------------------------

Niespodziewanie dla samego siebie, zamiast poczytac cos przed snam ,jak zwykle ,siegnalem po film .

Po krotkim przegladzie dyskoteki wybralem bez zastanawiania sie po "Ogniem i mieczem".

Mimo zmeczenia ogladalem dwie pierwsze czesci wczoraj ,do poznej nocy,trzecia -dzisiaj wieczorem.

Zastanawialem sie przed chwila skad wziela sie te niespodziewana decyzja ,bo film przeciez ogladalem juz co najmniej 2 razy i nie wracalem do niego od dawna.

I nagle zdalem sobie sprawe z tego,ze zadzialalo zaklecie jakie pisarz wpisal w "Trylogie": "KU POKRZEPIENIU SERC".

I nagle zdalem sobie sprawe ,ze wlasnie dlatego,wlasnie po to, nieswiadomie siegnalem po ten wlasnie film.

Po zdradzie na narodzie jakiej dopuscili sie na nim ,narodu tego Prezydent i Premier , zaskoczony milczeniem tak zwanych "zawodowych" autorytetow i milczeniem zdradzonych , podswiadomie szukalem jakiegos pocieszenia,czegos co dodalo by otuchy.

I czar zadzialal w kolejnym pokoleniu...

Nie wierzcie tym kanaliom ,ktore nawoluja was do przywyczajenia sie do zycia w podziemiu,w kanalach,w "szarej strefie" ,w szarych marzeniach i
w szarej rzeczywistosci niewolnika.

Stanisław Michalkiewicz napisał:

"W tej sytuacji szara strefa pozostaje jedynym schronieniem polskiego społeczeństwa przez bezlitosną eksploatacją zarówno ze strony tubylczych, jak i zewnętrznych okupantów i najlepszą rzeczą, jaką w tej sytuacji możemy zrobić, to wydoskonalenie się w tej konspiracji. "

W zakonczeniu filmu lektor mowi w tle odjezdzajacego Bohuna :
"Wojny trwaly wiele lat.Opustoszala Rzeczypospolita,opustoszala Ukraina (...) W 150 lat pozniej caryca Katarzyna rozbila orde krymska,podbila Rus Siczowa i przyczynila sie walnie do rozbioru Rzeczypospolitej"

[b] Nie wierzcie tym kanaliom,ktore-bez wzgledu na to w jakiej masce lub aureoli- radza wam kroki ,ktore -choc pozornie slusznie -maja sluzyc tylko jednemu celowi :poroznieniu Polski z Ukraina ,odsuniecie na daleki plan,(moze na 150 lat) jakichkolwiek szans na WSPOLNA WALKE ZE WSPOLNYM ,SMIERTELNYM WROGIEM.

I nie wierzcie im ,bez wzgledu na to czy podpisuja sie Holland,Wajda czy Michalkiewicz.
Nie wiem komu oni sluza ale wiem na pewno KOMU NIE SLUZA:
POLSCE

Z ostatniej chwili :

"
Wiwat Ukraincy.

Ukraina: Zniszczono menorę. Lokalni politycy sprzeciwiają się wystawianiu symboli żydowskich
"Żydzi są nieproszonymi gośćmi."

Wystawiona na publicznym miejscu w ukraińskim mieście Czerkasy menora oraz napis "Wesołego święta Chanuka", zostały zdewastowane po tym jak kilku polityków wyraziło swój sprzeciw wobec tego typu eksponatów.

Menorę zapalono 8 grudnia br. obok pomnika Bohdana Chmielnickiego - przywódcy antypolskiego powstania a dzisiaj bohatera ukraińskiego - co wywołało protesty miejscowych kozaków. Aleksander Tuz, przywódca ruchu kozackiego i członek partii "Nasza Ukraina" Wiktora Juszczenki powiedział, że "Żydzi jako nieproszeni goście w naszym mieście i na Ukrainie, powinni działać w taki sposób, aby ani nie byli widziani ani słyszani."


Teraz wiemy dlaczego poroznienie nas z Ukraina ( ktormu to celowi miala sluzyc "afera pomnikowa' w ktorej pan M. gral na pierwszych ...cymbalach ) jest tak szalenie wazne dla "drugiego rzedu".

Polacy,wezcie przyklad z Kozakow.

No comments: